Jak przygotować regulamin sklepu www?

Jak przygotować regulamin sklepu www?

Chyba wszyscy zgodzimy się, że porządny sklep internetowy powinien posiadać regulamin, który będzie wolny od błędów, jasny i klarowny dla klientów. Nie chodzi tutaj jednak tylko o to aby nie spotkać się z nieprzychylnym wzrokiem klientów ale zwyczajnie uniknąć kar finansowych jakie mogą grozić przez jego złe przygotowanie. Z tego też względu dzisiaj podpowiemy jak przygotować regulamin sklepu www.

regulamin sklepu

regulamin sklepu

Patrząc na polskie sklepy online można stwierdzić, że najczęściej popełnianym błędem jeżeli chodzi o konstrukcję regulaminu jest dodawanie do niego niedozwolonych klauzul. Według danych statystycznych nawet połowa sklepów w sieci stosuje tego rodzaju błędne zapisy. Zdarza się też, że właściciele sklepu zapominają umieścić w regulaminie kluczowych informacji. Informacje te wymagane są przez liczne ustawy obowiązujące w naszym kraju. Najbardziej istotna z nich jest ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Można też przyjąć, że regulamin sklepu internetowego to swoista umowa zawierana między klientem a sklepem. W regulaminie opisane są w końcu warunki świadczenia usług drogą elektroniczną, a także warunki sprzedaży. Warto więc postarać się aby regulamin był łatwo dostępny. Dodatkowo zamieścić cały w formie załącznika możliwego do pobrania przez klientów.

Poniżej przestawimy kilka najważniejszych wymogów prawnych jakie dotyczą sprzedaży w internecie i jakie należy uwzględnić podczas tworzenia regulaminu sklepu. Po pierwsze zawsze należy podać pełną nazwę firmy jak i jej adres zarówno ten rejestracyjny jak i kontaktowy oraz adres mailowy. W regulaminie muszą zostać wyraźnie określone prawa jak i obowiązki zarówno klienta jak i samego sklepu. Należy pamiętać o zapisie iż nie można zmieniać warunków sprzedaży już po złożeniu zamówienia. Mowa tutaj o cenie towaru, kosztach dostawy itd. Dodatkowo udostępnienie możliwości płatności za pobraniem jest obowiązkiem sklepu. Nie wolno również żądać zapłaty z góry czy też wpłacenia zaliczki.

Dodatkowo musi znaleźć się zapis iż klientowi przysługuje 10 dni na to aby poinformować sklep o chęci zwrócenia towaru i że ma on od tego momentu dwa tygodnie na odesłanie go na adres sklepu. Dodatkowo powinno uwzględnić się zapis o tym, że to sklep pokrywa koszty transportu reklamowanego towaru.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *