Jak szybko zwiększyć sprzedaż?

sprzedaż

Jak szybko zwiększyć sprzedaż?

Zastanawiacie się jak szybko zwiększyć sprzedaż w waszym sklepie internetowym? Znamy odpowiedź na to pytanie. Wystarczy wykorzystać do tego celu konkursy! Perspektywa zdobycia cennej nagrody zachęca do rywalizacji i aktywizacji użytkowników. Z tego też względu konkursy są tak chętnie wykorzystywane do realizacji różnego rodzaju celów biznesowych.

sprzedaż
sprzedaż

Głównym założeniem konkursu jest wzbudzenie w klientach elementu współzawodnictwa. Zwycięzcami zostaną Ci którzy osiągną najlepsze wyniki zgodnie z ustalonymi przez organizatora wytycznymi. Konkursy pomagają zatem dotrzeć z ofertą do danej grupy docelowej, zdobyć jej zainteresowanie co w przyszłości przełoży się na wzrost sprzedaży.

Konkursy wykorzystuje się zarówno w doraźnych celach takich jak zachęcenie do nabywania konkretnego produktu jak i nieco bardziej dalekosiężnych jak przywiązanie do marki i budowanie jej wizerunku. I tak w przypadku szybkich projektów są one skierowane zazwyczaj do wąskiej grupy docelowej i wymagają przygotowania jedynie drobnych upominków dla uczestników. Natomiast długofalowe projekty pozwalają zebrać grono najbardziej zaangażowanych uczestników.

 

Jeżeli mówimy o konkursach to musimy pamiętać, że ma to być aktywna forma wsparcia sprzedaży. Oczekujemy zatem od uczestników podejmowania działań i wykazania się pewnymi umiejętnościami czy też wiedzą. Konkurs nie ma bowiem na celu jedynie zachęcić do zakupu produktu lub usługi ale ma pomóc w budowaniu zaangażowania, wyzwolenia emocji związanych z współzawodnictwem co przełoży się później na pozytywne skojarzenia z naszą marką. Prowadzi to w konsekwencji do budowania pozytywnego wizerunku naszej marki co długofalowo przełoży się pozytywnie na sprzedaż.

Podejście takie daje gwarancję kształtowania lojalności wobec oferowanych produktów czy usług, która w konsekwencji prowadzi do zwiększenia świadomości marki, wzrostu sprzedaży lub liczby rekomendacji produktów, ich promocję oraz wsparcie działań działów marketingu i sprzedaży poprzez np. budowanie baz klientów czy zbieranie opinii o produktach.

 

Konkursy to zatem sprawdzony i skuteczny sposób na promocję firmy i jej asortymentu. Konkurs to odpowiedź na to jak szybko zwiększyć sprzedaż bez uciekania się do skomplikowanych metod. Z założenia konkursy mają budzić zaangażowanie użytkowników podczas gdy nagrody i element rywalizacji zachęcić do wzięcia udziału. Należy tutaj jednak pamiętać jeszcze o aspekcie prawnym tego rodzaju działań. Trzeba pamiętać o odpowiednio przygotowanym regulaminie i jasno określonych zasadach dla uczestników. Pamiętajmy też, że w przypadku organizowania konkursów publicznych możemy liczyć na zwolnienia podatkowe, gdy wartość nagrody nie przekroczy poziomu 760 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *