Jak przygotować stronę błędu 404 która pomoże w konwersji?

Jak przygotować stronę błędu 404 która pomoże w konwersji?

Nie ma chyba internauty który nie spotkał by się ze stroną błędu typu 404. Ten rodzaj najczęściej pojawia się na ekranie komputera czy też smartfona w dwóch przypadkach. Gdy wpiszemy niepoprawny adres URL lub znajdziemy się na podstronie która z jakiś względów została usunięta lub nie zastosowano odpowiedniego przekierowania. Tego rodzaju błędu potrafią bardzo skutecznie zniechęcić klientów do korzystania z naszego sklepu www. Aby jednak temu zaradzić wystarczy postarać się o stworzenie atrakcyjnej i przydatnej strony z błędem 404. W tym poradniku postaramy się zatem podpowiedzieć jak przygotować stronę błędu 404 która pomoże w konwersji.

błąd 404

błąd 404

Jak już wspomnieliśmy na wstępie błąd 404 wskazuje na to iż na serwerze nie udało odnaleźć się zasobów które pozwoliłyby na poprawne wyświetlenie się treści. Strona z błędem 404 informuje zwyczajnie użytkownika, że dana podstrona już nie istnieje. W tym miejscu powinniśmy wkroczyć właśnie my jako właściciele sklepu www i sprawić, że ze strony z błędem 404 użytkownik zostanie przekierowany do innych atrakcyjnych treści czy też znajdujących się w sklepie produktów.

Najprostsze strony z błędem typu 404 zwyczajnie odstraszają użytkowników i nadają wrażenia jak gdyby nasza witryna nie była w pełni profesjonalnie przygotowana. Podpowiemy wam zatem jak powinna wyglądać dobrze przemyślana i skuteczna strona z błędem 404.

Po pierwsze powinna ona jasno i klarownie informować użytkownika o tym co miało miejsce – czyli powinniśmy się postarać o przetłumaczenie standardowego komunikatu ,,page not found”. Nie wszyscy w końcu znają język angielski. Warto zatem zastosować komunikat w stylu – nie udało się odnaleźć strony której szukasz, serdecznie przepraszamy.

Następnie tego rodzaju strona z błędem powinna kierować użytkownika na stronę główną lub też do jakiejś innej podstrony w naszym sklepie www.

Warto też zadbać aby strona z błędem 404 posiadała wyszukiwarkę. Dzięki temu klient będzie od razu mógł przejść do wyszukania produktu lub usługi która go interesuje. Ponadto strona z błędem 404 powinna umożliwiać klientowi jego zgłoszenie. Administrator serwisu może bowiem nie wiedzieć, że wizyta na danej podstronie kończy się komunikatem o błędzie.

Dodatkowo przygotowując stronę z błędem 404 warto postawić na humorystyczne i dowcipne podejście jak i jakąś interesującą szatę graficzną. Miejmy jednak na uwadze aby strona z błędem 404 nie wyróżniała się zbytnio na tle innych podstron. W ten sposób użytkownik nie poczuje się jak gdyby znalazł się nagle na zupełnie innej stronie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *