Czy warto ocieplić dom?

Ocieplenie ścian zewnętrznych jest popularną metodą na zatrzymywanie ciepła w domu, a co za tym idzie – również oszczędność energii. Przy obecnych cenach za nośniki energetyczne, takie, jak na przykład węgiel, gaz oraz prąd, warto zaopatrzyć się w dobre ocieplenie domu, aby później w przyszłości zaoszczędzić wydatki na straty ciepła, spowodowane niedokładnie zamontowanym systemem ociepleniowym. Warto zaznaczyć, że w dużej mierze na ciepło wnętrza budynku, wpływa jakość oraz materiał, z jakiego zrobione jest tworzywo ociepleniowe, dobrze jest posłużyć się droższym materiałem, ponieważ może nam się zwrócić to w kosztach ogrzewania. Odpowiedź więc jest jasna, inwestując w kompletne systemy ociepleń oparte o świetnej jakości tworzywo, zyskujemy w późniejszych latach, nawet spore sumy pieniędzy, które musielibyśmy wydać na surowce energetyczne. Montaż systemu na ściany fundamentowe pomaga obniżyć współczynnik przewodzenia ciepła, dzięki czemu możemy cieszyć się dłużej utrzymującym się ciepłem w naszym przytulnym mieszkaniu.

System ociepleń zewnętrznych na wełnie z tynkami dyspersyjnymi

Ocieplenie domu – ocieplenie ścian zewnętrznych

Energooszczędny dom, to w tych czasach bardzo pożądany obiekt. Celem systemów ociepleń jest stworzenie wokół budynku „bariery” uniemożliwiającej utratę ciepła, gdy na zewnątrz górują mroźne i wietrzne dni oraz latem, kiedy słońce przygrzewa, a temperatura ścian może się zwiększać, pragniemy zmniejszyć możliwość nagrzewania się domu. Największy wpływ na temperaturę w naszym domu ma ocieplenie dachu oraz ścian zewnętrznych, dlatego przede wszystkim powinniśmy się skupić na tych elementach. Jednym słowem na zatrzymanie tego procesu kluczowa jest dobra termoizolacja. Latem dach oraz ściany, głownie ciemne mogą nagrzać się do tego stopnia iż będą emitowały ciepło do wnętrza budynku, natomiast zimą dzieje się odwrotnie. Dzięki odpowiednio zamontowanej izolacji, możemy mieć spokojną głowę i nie martwić się o warunki atmosferyczne, ale należy pamiętać, że nie każdy artykuł dostępny na rynku, sprosta naszym wymaganiom. Jest wiele standardów jakości, jak wybrać materiał, który będzie miał bardzo dobre parametry izolacyjne?

System ociepleń zewnętrznych na wełnie

Ściany zewnętrzne – najlepszy artykuł do ocieplania domu

Artykułów do ocieplenia domu możemy dostać wiele na rynku, ale wybór najlepszego, może być nie lada wyzwaniem, w końcu jest to tworzywo, które zostanie z nami na długo lub nawet na zawsze i od niego zależy, jak będziemy się czuć w naszym mieszkaniu. Styropian, wełna mineralna, płyty styropianowe, pojawia się pytanie – czym ocieplić dom, aby współczynnik przenikania ciepła był najmniejszy? Ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem jest System ociepleń zewnętrznych na styropianie z tynkami mineralnymi o nazwie KNAUF THERMO, który cieszy się coraz większą popularnością. W skład systemu wchodzą środek gruntujący, klej montujący, płyta izolacyjna, tynki mineralne oraz wiele innych potrzebnych artykułów. Jest to świetny i bardziej wydajny zamiennik zwyklej wełny mineralnej i styropianu, powszechnie uznanych za obowiązkowy element podczas budowy i wykończenia budynku. KNAUF THERMO – system służący ociepleniu i oszczędności w budynku cechuje łatwość montażu oraz dostaniemy w zestawie wszystkie, potrzebne artykuły.

Elementy systemu ociepleniowego – KNAUF THERMO

Współczynnik przenikania ciepła – najlepszy element na ocieplenie domu

Komfortowe warunki zapewni przede wszystkim rodzaj styropianu. Płyta izolacyjna, która wchodzi w skład zestawu KNAUF THERMO, jest wykonana z trwałego tworzywa, chroniącego przed utratą ciepła, posiadającego dobre właściwości izolacyjne oraz nie straszna mu para wodna, która może powodować pleśń i wszelkiego rodzaju zniszczenia. Do ocieplania ścian bez wątpienia, najlepszym artykułem będzie kompletny system ociepleń zewnętrznych – KNAUF THERMO, który pozwoli na wydajne docieplenie nawet wymagającego domu. Działanie czynników atmosferycznych nie musi już bardzo wpływać na ilość zużywanego przez Ciebie paliwa stałego, a wietrzne i mroźne dni nie będą wychładzały Twojego mieszkania. Zimą utrzymuj przyjemną, wysoką temperaturę, a latem ciesz się przyjemnym chłodem, który pozwoli Ci odetchnąć od upałów. Ogrzewanie węglem oraz innym materiałem wymaga ciągłej pracy, dlatego dobrze będzie zredukować ten proces dla naszego zdrowia oraz, aby zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i dbanie o czyste powietrze było w nawyku każdej osoby, szczególnie zimą, gdy wiele osób decyduje się na ogrzewanie szkodzącymi surowcami. Do wyboru jest wiele, różnych modeli systemu KNAUF THERMO, dlatego każdy budynek będzie ocieplony dokładnie tak, jak tego potrzebuje. Sprawdź, co może Ci zaoferować: https://www.pkcomplex.pl/systemy-ocieplen-zewnetrznych.html

System ocieplenia domu - rysunek obrazujący instalacje
System ocieplenia domu – rysunek obrazujący instalacje

Możesz również polubić…