Parapety drewniane do własnego montażu

Kilka lat temu we wszystkich mieszkaniach górowały parapety z kamienia lastryko lub słabej jakości, tanie plastikowe parapety straszące wyglądem. Wnętrze naszego domu nie wyglądało wtedy zbyt ładnie, a wykonanie takiego parapetu nie zawsze było schludne. Dzisiaj mamy już wiele innych możliwości do wyboru, możemy postawić na porządny, odporny na uszkodzenia, wyszlifowany na błysk kamień np. granit oraz drewniane parapety, dostosowane idealnie do kolorystyki Waszego wnętrza i dokładnie dopracowane z każdej strony.

parapety – wymiary wg Twoich upodobań

Drewniane parapety – świetna jakość

Parapet wewnętrzny to bardzo ważny element wystroju naszego domu, powinniśmy wybrać produkty zrobione z wysokiej jakości drewna, najlepiej twardego, aby były odporne na wilgoć, zmiany temperatury spowodowane np. przygrzewaniem słońca przez szybę latem. Najlepszym materiałem do produkcji parapetów jest drewno dębowe, buk lub jesion, drewno typu sosnowe słabo nada się na tego typu funkcji, ponieważ jest za lekkie i zbyt miękkie. Nawet dobra impregnacja nie podoła takiemu wyzwaniu i parapet mógłby być bardzo podatny na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia. Parapety drewniane można zamontować w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience lub kuchni, nie martw się, że zniszczy je wilgoć lub inne szkodniki, lakierowane drewno jest bardzo odporne na takie działanie. Jak już wiecie wiele zależy od gatunku drewna, parapet wewnętrzny pod, którym nawet jest grzejnik, nie zniszczy się od ciepła, a dobrej jakości klej montażowy nie ulegnie zmianom.

parapety – świetna jakość

Parapety wewnętrzne – nowoczesny i coraz bardziej popularny element wystroju wnętrza

Parapety wewnętrzne to niezwykle ważny element podczas aranżacji wnętrza, przecież jest to element okna, które najbardziej rzuca się w oczy. Na jego powierzchni możemy postawić wszelkiego rodzaju ozdoby oraz kwiaty doniczkowe i wazonowe. Nie martwmy się także zachlapaniami podczas podlewania kwiatów – drewno pokryte warstwą lakieru upora sobie z nią bez problemu. Parapet możemy dostosować do swoich potrzeb i upodobań, wybierz grubość, materiał, kolor i pomyśl nad tym czy interesuje Cię bardziej parapet wewnętrzny w macie czy połysku. Powierzchnie możesz czyścić zwykłą szmatką lub specjalnymi preparatami do drewna, aby cieszyć się ich pięknym wyglądem na długo. Wymiar oraz kwestie wizualne dokładnie możesz dopasować w formularzu, dzięki nowoczesnym i bardzo precyzyjnym maszynom, Twój parapet będzie idealnie dosunięty do ściany, nie martw się, że zobaczysz szczelinę. Nowoczesne parapety pasują do każdego wnętrza, klasycznego, eleganckiego.

Parapet drewniany – nowoczesny wystrój wnętrz

Parapet wewnętrzny – montaż i sposób zamówienia

Aby mieć swój nowy, wymarzony parapet, idealny według Twoich upodobań, wystarczy, że wypełnisz formularz zamówienia. Musisz zmierzyć dokładnie miejsce, gdzie chcesz zamontować parapet wewnętrzny. Istnieją szerokie możliwości stworzenia. Możesz dokładnie określić wymiary, odcień, wybierz taki, jak Twoje meble lub drzwi i tworzywo, z jakiego chcesz, aby Twój parapet drewniany był wykonany. Możesz także określić, jaka forma lakierowania najbardziej Cię interesuje. Montaż parapetu wewnętrznego jest również łatwy, jak składanie zamówienia, parapet idealnie będzie pasował do mierzonego miejsca. W przypadku montażu, który będziesz wykonywał samodzielnie, wystarczy, że nałożysz klej na parapet i wsuniesz go w szczelinę. Jak już wiesz montaż parapetów wewnętrznych nie wymaga żadnych skomplikowanych czynności. Zmień w łatwy sposób wygląd swojego pomieszczenia, a zamontowany parapet może cieszyć Twoje oko na długo. Idealnym pomysłem będzie wybór strony – Meble drewniane, schody, parapety. Producent – Stolarnia Łobzów.

parapety drewniane – łazienka

Możesz również polubić…