Certyfikat brylantu – jakie przynosi korzyści i jak go uzyskać?

Certyfikat brylantu potwierdzi autentyczność

Jeśli już decydujemy się na zakup czegoś tak wartościowego jak brylant, trzeba mieć pewność co do jego autentyczności. Niestety nie brakuje oszustów, którzy oferują coś, co nie miało nawet nigdy styczności z diamentem, kusząc atrakcyjną ceną. Zawsze powinno się wymagać od sprzedawcy odpowiedniej dokumentacji takiej jak certyfikat brylantu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przeciętnego kupującego, bo z oszukaniem tego wprawionego nie jest już łatwo. To samo dotyczy sytuacji, w której to my chcemy sprzedawać biżuterię. Konieczne będzie uzyskanie odpowiedniego certyfikatu, który potwierdzi jej rzeczywistą wartość.

Jak uzyskać certyfikat brylantu?

Jeśli zdecydujemy się na sprzedaż biżuterii z brylantem, to warto udać się do firmy, która ją fachowo wyceni i wystawi odpowiedni certyfikat brylantu. Z takim dokumentem będzie nam zdecydowanie łatwej znaleźć kupca i uzyskać pożądaną kwotę ze sprzedaży. Kto w takim razie zajmuje się taką certyfikacją? Wystarczy poszukać w okolicy laboratorium gemmologicznego, które specjalizuje się w badaniu kamieni szlachetnych. Certyfikat brylantu będzie dokumentem potwierdzającym jego wartość i właściwości. Obecnie możliwe jest nawet załatwienie wszystkiego zdalnie, czyli bez wychodzenia z domu. Wymaga to oczywiście dyskretnego przesłania biżuterii do laboratorium, zachowując najwyższe środki bezpieczeństwa. Jeżeli diament posiada wagę powyżej pół karata, to przysługuje mu się certyfikat.

Czym i w jaki sposób wykonuje się certyfikacje brylantu?

Do badania kruszców używa się specjalistycznych urządzeń. Wymagana jest oczywiście też odpowiednia wiedza i doświadczenie w tym zakresie.  Warto od razu zaznaczyć, że wystawiony certyfikat brylantu musi zostać zaakceptowany przez organizację zajmującą się obrotem brylantów. W przeciwnym razie taki dokument będzie bezużyteczny, a my wydamy niepotrzebnie pieniądze. Powinno się wobec tego dobrze przemyśleć wybór laboratorium, najlepiej takie renomowane, cieszące się dobrymi opiniami wśród klientów.

Dlaczego certyfikat brylantu jest tak istotny?

Jeśli nigdy nie planujemy sprzedawać swoje biżuterii z kamieniami, to certyfikat brylantu okazuje się czymś zbędnym. Inaczej wygląda to przy jej odsprzedaży. Nikt nie chce przecież kupować przysłowiowego kota w worku, dlatego zawsze prosi się o przestawienie dokumentu potwierdzającego wartości właściwości biżuterii. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalny nabywca zrezygnuje z zakupu kamienia bez certyfikatu, z obawy o brak jego autentyczności. Ponadto taki dokument jest niezbędny do jego ubezpieczenia.

 

Zapoznaj się z naszym poprzednim artykułem Idealny zegarek dla mężczyzny ? Jak wybrać zegarek i czym się kierować ?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *