Chemia gospodarcza pośród nas

Sprzątanie  to dla wielu z nas czynność związana z bardzo nieprzyjemnymi, ale niezbędnymi rzeczami. Czystość naszej łazienki,kuchni czy garażu to nie tylko kwestia estetyczna, ale także zdrowotna. dlatego w tym artykule przybliżymy temat ,,chemia gospodarcza”.

Co to jest chemia gospodarcza?

Chemia gospodarcza pośród nas  – co to jest? Chemia gospodarcza to przedmioty, które można znaleźć w kuchni, blacie czy szafce łazienkowej. Służą do sprzątania domów i mieszkań. Mogą usuwać plamy oleju, czyścić płytki, wanny i toalety. Służą również do mycia okien, czyszczenia rur i czyszczenia podłóg. Nie należy jednak mylić tej grupy produktów z tzw. Profesjonalną chemią czyszczącą. Chemia specjalistyczna to środki czystości stosowane w kuchniach szpitali, restauracji czy hoteli. Ich skład składa się z silnych składników, które mogą dezynfekować wszystkie powierzchnie. Jednak ze względu na to, że są silnie toksyczne, należy ich używać ostrożnie. Preparat chemii gospodarczej można stosować w domu, a czyszczenie można wykonywać bez szkody dla zdrowia.

Co zaliczamy do chemii gospodarczej?

Chemia gospodarcza to pełna gama różnorodnych produktów przeznaczonych do różnych zastosowań. Są to środki ogólnego przeznaczenia, które można stosować do czyszczenia wielu rodzajów powierzchni, a także specjalne preparaty dedykowane do konkretnych zadań, takich jak pielęgnacja drewna czy kamienia naturalnego. Wiele z tych płynów używamy na co dzień, takich jak: detergenty, balsamy do podłóg, odświeżacze powietrza, woda toaletowa, środki czyszczące, produkty do zmywarek i środki piorące, w tym proszki, płyny czy kapsułki. Oferujemy również profesjonalne produkty, które są używane rzadziej, czyli w przypadku szczególnych zabrudzeń czy produkty do odtłuszczania i czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej. Chemia gospodarcza to zazwyczaj produkty w postaci gotowych produktów, które można wykorzystać od ręki. Jednak na rynku można znaleźć również koncentraty, czyli preparaty, które można stosować po wcześniejszym rozcieńczeniu odpowiednią ilością wody. Gotowy produkt jest wygodny i bezpieczny w użyciu, ale koncentrat jest zwykle bardziej skuteczny i ekonomiczny.

Wśród artykułów chemii gospodarczej znajdujemy m.in.:

  • płyny do mycia: podłóg, mebli, blatów kuchennych i naczyń
  • spryskiwacze do szyb i luster
  • środki do czyszczenia różnego typu powierzchni
  • proszki do prania
  • szampony i płyny do prania: ubrań, firan i dywanów
  • ścierki,
  • gąbki,
  • mopy,
  • papiery toaletowe i kuchenne

 

chemia gospodarcza

 

 

 

Dobrej jakości środki czystości znajdziemy na stronie internetowej euroshop24h.pl

 

Różnice pomiędzy środkami czystości

 

Każda rodzina powinna mieć produkt, który usunie tłuste plamy. W kuchni, garażu czy w łazience  jest niezbędna. Jest to produkt uniwersalny, dzięki czemu można nim również czyścić sprzęt taki jak kosiarki czy rowery. W łazience pianka doskonale sprawdza się łącząc funkcje odtłuszczacza i wybielacza – może dezynfekować toaletę, kabinę prysznicową oraz płytki w łazience. Z drugiej strony po użyciu płynu do mycia zlew zacznie się świecić. Nie zapomnisz o żelu do czyszczenia toalet i pojemniku na perfumy w toalecie. Aby lustra i szyby były czyste i pozbawione smug, należy stosować specjalne płyny. Właściciel drewnianej podłogi musi zadbać o to, aby była ona czyszczona środkiem czyszczącym przeznaczonym do powierzchni.

 

 

Złe strony chemii gospodarczej

Płyn do mycia naczyń, kostki do zmywarek, proszek do prania lub płyn do mycia i dezynfekcji toalet. Różnorodność chemii gospodarczej pozwala na wybór ulubionego żelu pod prysznic, sprayu odpylającego, czy wreszcie dyszy toaletowej z zapachem. To tylko część szerokiej oferty, ale wszystkie te produkty, choć dość powszechne, są bardzo potrzebne w każdym gospodarstwie domowym. Bez nich trudno jest zachować czystość i pełną higienę. Wie o tym każda gospodyni domowa lub sprzątaczka i Ty o tym wiesz. Istnieje jednak druga strona medalu. Ta ostatnia już nie jest tak dobra. dlaczego? Chociaż prawie wszyscy wiedzą o niebezpieczeństwach związanych z chemikaliami używanymi w domu, wiele osób nadal nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa i nadal zagraża swojemu zdrowiu i zdrowiu swoich bliskich stosowanie przeterminowanych środków piorących czy

chemia gospodarcza

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *