Zabawki edukacyjne dla małych dzieci

Małe dzieci potrzebują zabawek dla rozwoju i edukacji.

Dlaczego małe dzieci potrzebują zabawek?

Zabawki odgrywają ważną rolę dla rozwoju dziecka.Mają charakter rozrywkowy jak i edukacyjny. Nie jest tajemnicą, że dzieci lubią swoich pluszowych przyjaciół. Eksperci twierdzą, że najlepszy czas na rozpoczęcie używania zabawek (takich jak pluszaki i lalki) to 12 do 18 miesięcy. Jednak w rzeczywistości ci wyimaginowani towarzysze odgrywają znacznie ważniejszą rolę w rozwoju dzieci, niż myślą dorośli.Kontakt z rówieśnikami jest również ważny dla dzieci. Pozwalanie małym dzieciom grać w gry symulacyjne z innymi dziećmi jest również ważne dla rozwoju społecznego. Może to obejmować wszystko, od rodzeństwa odgrywającego role z maskotkami po dzieci, które mogą wchodzić w interakcje ze swoimi towarzyszami zabaw w przedszkolu za pomocą ulubionej pluszowej zabawki.

Gry i zabawy pomagają w rozwoju empatii dzieci.

Dziecko I Miś, Na Suficie, Na Łące zabawki dla dzieci

miś

Zachęcają do współczucia. Udawanie opieki nad maskotką lub lalką może zaspokoić potrzebę współczucia. Fakt, że małe dzieci przebywają z pluszakami, może sprawić, że będą idealną zabawką do tego celu. Eksperci twierdzą, że wprowadzenie nowej maskotki jako nowego członka rodziny, który potrzebuje miłości i troski, może zwiększyć empatię i współczucie. To bezpośrednio przekłada się na dzieci w domu. Dbanie o pluszowe misie zmusi dzieci do zastanowienia się nad „potrzebami” zabawek. Dlatego korzyści płynące z zabawy pluszowymi zabawkami są ogromne i warto sprytnie wykorzystywać te elementy w trakcie rozwoju dziecka.

 

Groźne zabawki, które przeszkadzają w rozwoju dziecka.

Postacie z gry, emotikony, płacz, śmiech zabawki dla dzieci

zabawki dla dzieci

Na rynku jest duża porcja zabawek, w tym wiele tzw. ,zabawek edukacyjnych”. Te zabawki  nie tylko nie wspiera rozwoju dzieci, ale odwrotnie. One zakłócają zdolność koncentracji i zachęcają  do bierności, a nie aktywności. Zabawne zabawki ograniczają się do naciśnięcia przełącznika. Zwykle są jednocześnie bardzo drogie, bardzo kolorowe i delikatne. Ich główną wadą jest to, że można ich używać tylko w jeden sposób, np. Samochód może jechać tylko do przodu i jest podatny na awarie przy próbie popchnięcia go do tyłu lub jazdy do tyłu. Takie zabawki hamują kreatywność. Najlepszą rzeczą dla dziecka jest rozebranie go na części i sprawdzenie, co go napędza, jak działa wewnętrznie iż czego jest zrobione. Chociaż nie wystarczy połknąć części, ten czas może być zabawny, edukacyjny i twórczy. Problem w tym, że po takiej zabawie zabawkę można tylko wyrzucić.

Ale jakie zabawki są najlepsze dla naszych dzieci? Nie wiadomo, wszystko zależy od upodobań każdego z nich. Sklep internetowy ,,https://hapik.pl/33-zabawki-edukacyjne” oferuje dobrej jakości zabawki edukacyjne które spodobają się każdemu dziecku.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *