Dlaczego klocki Lego będą świetnym prezentem dla każdego dziecka?

Lego – Dlaczego klocki będą świetnym prezentem dla każdego dziecka?

lego

Klocki Lego są idealnym prezentem dla bardzo małych i starszych dzieci, a także nastolatków i dorosłych – krótko mówiąc, dla każdego! Według producenta zestaw Lego Duplo nadaje się już dla dzieci już w wieku 18 miesięcy. Znana kolekcja to zdecydowanie jeden z ulubionych i najpopularniejszych prezentów dla kilkulatków i dzieci. Oczywiście nie ma górnej granicy wieku dla tych dzielnic, a wielu dorosłych na całym świecie kupuje je samodzielnie. Niektórzy z nich są fanami różnych serii i zbierają kolekcje, aby poszerzyć zakres kolekcji. Są też ludzie, którzy inwestują w Lego. Niektóre zestawy z limitowanej edycji, które były rozpakowywane przez 5 lub 10 lat, mogą teraz być warte 10 razy więcej niż zostały zakupione! Oczywiście nie ma podziału na płeć – zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą grać wszystkie sety w ten sam sposób.

Kto wymyślił Lego? Krótka Historia

Firma przyjęła nazwę Lego w 1934 roku, która jest skrótem od „leg godt” w języku duńskim. W 1947 roku firma Lego zaczęła produkować plastikowe zabawki. Cegły-Cegły, które są składane razem z systemem zatrzasków i odpowiadających im gniazd, przyniosły firmie ogromny globalny sukces i pozwalają na wiele możliwych kombinacji połączeń. Pierwszy typ klocków został wyprodukowany w 1949 roku, a w kolejnych latach firma sukcesywnie poszerzała swój asortyment. Sposób łączenia bloków został opatentowany w 1958 roku. Od lat sześćdziesiątych XX wieku z klocków Lego można budować miasta z następujących modeli: domy, samochody i mieszkańcy. W 1975 roku w kolekcji pojawiły się pierwsze proste mini figurki, które w obecnym kształcie z fizycznie aktywnymi częściami przyjęły od 1978 roku, a ich struktura do tej pory nie uległa zmianie. Różnorodność zabawek wykonanych przez człowieka stale rośnie, w tym produkty dla różnych grup wiekowych.

 

Klocki Lego jakość ponad wszystko.

Ta duńska firma ma wysokie standardy jakości – każdy element jest wykonany z bezpiecznego tworzywa sztucznego, wytrzymałego i wystarczająco elastycznego do długotrwałego użytkowania. Nawet jeśli zrobimy co w naszej mocy, aby uderzyć młotkiem w dowolny element Lego, prawdopodobnie tylko go zdeformuje. Aby całkowicie zmiażdżyć standardowe klocki Lego, potrzebujesz więcej niż 430 kg nacisku. Tańszy wariant można podzielić na kilka ostrych, niebezpiecznych części przy znacznie mniejszym naprężeniu.

Kolejnym czynnikiem wyróżniającym omawianą firmę jest wysoki stopień dokładności wykonania. Osoby, które zdecydowały się na użycie tych klocków kilka lub kilkadziesiąt lat temu, nadal mogą złożyć dowolny zestaw ze swojej kolekcji. Najnowsze i starsze serie są doskonale połączone – dzięki czemu możemy łączyć elementy i bloki konstrukcyjne oddalone od siebie o 20 lub więcej lat. Licencjonowani dawcy monitorują również produkty o wysokiej jakości, które nie spełniają standardów, mogą negatywnie wpłynąć na wizerunek innych marek. Z tego powodu możemy zagrać w Lego Star Wars, Batman, Harry Potter i wiele innych serii zestawów. Wszystko to daje nieco wyższe ceny niż konkurenci w zamian za lepszą jakość.

Klocki Lego – prezent dla każdego dziecka.

Bez względu na to, na jakim etapie życia dzieci wprowadzimy lego zawsze będzie ono odgrywać ogromną rolę w kształtowaniu twórczości i samodzielności dzieci. Niezależnie od tego, czy postępujesz zgodnie z instrukcjami, czy własnym wynalazkiem, każdy samodzielnie zbudowany budynek jest zawsze wielką radością i dumą. Dzięki wielu zabawom klocki przenoszą małego budowniczego w inny wymiar, w którym dzieci mogą tworzyć własny świat według własnych życzeń. Możemy towarzyszyć naszym dzieciom i wspólnie przeżywać piękny emocjonalny świat. W dzisiejszych czasach koncentracja jest cenną umiejętnością. Wokół nas jest tak wiele różnych bodźców, niestety dzieci mają coraz więcej problemów z koncentracją, szczególnie przez dłuższy czas lub jedno wydarzenie. Postępuj zgodnie z instrukcjami strona po stronie, używając klocków Lego i kolejnych gier tematycznych do budowania, co jest dobrym sposobem na ćwiczenie i ćwiczenie uwagi dzieci.

 Dlaczego klocki są tak lubiane przez dzieci i przez dorosłych?

Ten rodzaj zabawy może sprzyjać rozwojowi kreatywności i pobudzać wyobraźnię – dzieci mogą spędzać setki godzin na tych czynnościach, a rodzice wiedzą, że ten czas jest przeznaczony na najbardziej użyteczną i najbardziej użyteczną rozrywkę edukacyjną . Zachęcaj do nauki i eksperymentowania – każdy, kto w dzieciństwie próbuje zbudować najwyższą wieżę, musi doświadczyć kilku niepowodzeń, zanim przyjdzie mu do głowy pomysł wykorzystania elementów Lego do zbudowania solidnego fundamentu. Bloki te pomagają również w nauce podstaw architektury, zachęcają do nauki. Uczą także cierpliwość i wytrwałości- te cechy są bardzo ważne w tworzeniu struktury i życia. Montaż i demontaż zestawu to zwykle długi i skoncentrowany proces. Świetnie nadają się do zabawy w grupach – można je montować samodzielnie, ale tworzenie i budowanie razem jest zdecydowanie największą frajdą. Dzięki pracy zespołowej te zestawy narzędzi pomagają nauczyć się współpracy i doskonalić umiejętności komunikacyjne. Zabawa klockami rodziców z dziećmi pomaga na zbudowaniu więzi rodzinnych.

Klocki Lego – doskonały prezent na święta

Tego typu prezent świąteczny może przez długi czas przynosić dzieciom świetną zabawę, a także sprzyjać prawidłowemu rozwojowi dzieci. Pamiętaj, te zabawki mogą przynieść wiele radości nie tylko dzieciom, ale także nastolatkom i dorosłym.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *