Okleina meblowa – najlepsza do twojego domu

Okleina meblowa jest powszechnym wykończeniem wielu produktów do obróbki drewna. Różne rodzaje oklein meblowych mogą skutecznie ozdobić dowolne meble i gładkie powierzchnie. Każdy rodzaj okleiny ma swoje zalety, ale najlepiej poznać różnice między nimi. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze okleiny meblowe, a także doradzimy, jak je kleić i pielęgnować. Fornir jest substytutem mebli z litego drewna. Pozwalają odmienić wygląd jednego lub kilku mebli w niskiej cenie – całkowicie odmieniając wystrój całego pomieszczenia. Większość z nas nie raz słyszała o okleinach meblowych i okleinach. Może wszyscy mieli z nimi kontakt, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ich użycie jest bardzo powszechne i szerokie. Dowiedzmy się o najlepszych okleinach meblowych do twojego domu.

Okleina meblowa – rodzajeokleina meblowa

  • forniry (cienkie płyty drewniane)
  • grube folie
  • fornir naturalny
  • fornir modyfikowany
  • okleina meblowa z PCV

 

Dlaczego warto sięgnąć po okleinę meblową?

Okleina meblowa jest idealna dla dzieci i alergików. Na przykład produkty stosowane w pokojach dziecięcych mają specjalną powłokę lateksową. Dzięki nim są bez smaku i całkowicie nietoksyczne. Ich skład pozwala również na zastosowanie tych rozwiązań w pomieszczeniach, w których mieszkają alergicy. Okleina meblowa jest trwałym materiałem konstrukcyjnym, jej istotnymi zaletami są opłacalność oraz wysoka jakość klejonej powierzchni. W wielu przypadkach okleina spadnie z powierzchni mebli, wynika to jednak z niewłaściwej przyczepności i niedostatecznej ekspozycji. Warto wspomnieć, że jest bardzo prosta w zamontowaniu. Możemy to złożyć samodzielnie. Wystarczy odrobina skupienia, precyzji i kilku naszych umiejętności. Na początek warto przygotować kilka podstawowych narzędzi: nożyczki, nóż i coś do wyrównania powierzchni (np. Wałek malarski). Przydatne mogą być również linijki i ołówki. Pokrycie zwykłych mebli i tanich gatunków drewna fornirem pozwala bardzo dobrze imitować produkty z litego drewna. Produkty dostępne w sprzedaży są rzeczywiście wysokiej jakości, więc wzory są realistyczne i piękne.

Jak dbać o czystość okleiny?Planmyinterior, Com, Kuchnia

Utrzymanie powierzchni forniru nie jest skomplikowane. Wystarczy niewielka ilość ciepłej wody z niezbyt silnym detergentem – mydło lub płyn do mycia naczyń. Wyczyść okleinę meblową lekko zwilżoną szmatką, a następnie wytrzyj ją do sucha. Upewnij się, że szmatka nie jest zbyt mokra. Zwłaszcza krawędzie nie powinny zostać zamoczone. Gotowy! Warto pamiętać, że największą zaletą każdego rodzaju okleiny meblowej jest jej trwałość i wytrzymałość. Nie musisz się martwić, że po pewnym czasie sama okleina zacznie odpadać, blaknąć lub blaknąć.

 

Jeżeli jednak wolicie lub macie w domu dużo mebli i podłogi zrobionej z drewna możecie czyścić je za pomocą Osmo oleju do drewna.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *