Jak dobrać opakowanie dopasowane do rodzaju przesyłanego towaru?

Jak dobrać opakowanie dopasowane do rodzaju przesyłanego towaru?

Jeżeli zajmujesz się sprzedażą produktów przez internet to na pewno musiałeś już nie raz zmierzyć się z problemem zapakowania produktów do wysyłki. Musisz bowiem podjąć decyzję jaki rodzaj opakowania będzie najbardziej odpowiedni. To bowiem od opakowania w ogromnej mierze zależy to czy produkt trafi do klient końcowego w nienaruszonym stanie. W związku z tym w poniższym artykule doradzimy wam jak dobrać opakowanie dopasowane do rodzaju przesyłanego towaru.

Jak dobrać opakowanie dopasowane do rodzaju przesyłanego towaru?

Jak dobrać opakowanie dopasowane do rodzaju przesyłanego towaru?

Zacznijmy zatem od tego, że w przypadku niewielkich gabarytowo przedmiotów lub dokumentów najlepszą opcją będzie zdecydowanie się na tak zwane koperty kurierskie. Ten rodzaj opakowania wyróżnia w głównej mierze to, że przez fakt wytworzenia z tekturowego tworzywa zapewnia dość dobrą sztywność. Przesyłane dokumenty w takim opakowaniu nie ulegną zatem zniszczeniu. Co ciekawe bardzo dużo przewoźników oferuje ten typ opakowania zupełnie za darmo.

Jeżeli chcemy wysłać już większy gabarytowo przedmiot to najpierw powinniśmy go zważyć. Pozwoli to dobrze dopasować opakowanie. Jeżeli przedmiot nie przekracza trzydziestu kilogramów to najlepszą opcją będzie wybranie kartonu wykonanego z tektury. Co istotne tektura z której wykonane jest opakowanie może być stworzone z wielu warstw. Najczęściej spotkać można pudełka z tektury trzy lub też pięcio warstwowej. Spotkać się można też z produktami wykonanymi aż z siedmio warstwowej tektury. Te ostatnie skierowane są jednak najczęściej do dużo cięższych.

Dobierając pudełko trzeba jeszcze wziąć pod uwagę rozmiar przedmiotu. Opakowanie powinno być odrobinę większe od standardowego wymiaru produktu. Wszystko po to aby wolne przestrzenie można było następnie zapełnić odpowiednim wypełniaczem takim jak skoropak czy też poduszki powietrzne.

Jeżeli natomiast przesyłany produkt jest bardzo duży gabarytowo to konieczne może okazać się wykorzystanie palety do przesyłki produktu. W takim przypadku produkt należy umieścić na palecie i tam zabezpieczyć go przed przesuwaniem się. Najlepiej do tego celu wykorzystać folię stretch, która jest rozciągliwa. Dodatkowo warto towar zabezpieczyć przy pomocy foli bąbelkowej tak aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *