Jaki tusz do drukarki wybrać?

Drukarka jest nieodłącznym elementem w dzisiejszych czasach. Pojawia się niemalże wszędzie, druk jest istotny w naszych domach, biurach oraz szkołach. Bez niego nie byłoby możliwości drukowania istotnych dokumentów, prac oraz sprawdzianów dla uczniów. Niestety, tusze w drukarkach nie są wieczne, każdy z nas stanie kiedyś przed wyborem nowego tuszu. Pusty tusz może zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie, dlatego warto zabezpieczyć się kilkoma tuszami na przyszłość. Pozostaje więc pytanie, jaki tusz do drukarki wybrać najlepiej, aby druk był przejrzysty i solidny?

Drukarka – tusze, jakie wybrać?

Który wybrać – oryginalne tusze czy zamienniki tuszów?

Wybierając tusze, sklepy pozwalają nam zakupić oryginalny pojemniczek z tuszem, zamienniki, tusze pigmentowe lub tusz regenerowany, zakupu możemy dokonać samodzielnie albo w wybranych do tego miejscach. Zadając sobie pytanie czy tusze oryginalne do drukarek atramentowych będą lepsze, zastanawiamy się jakie będą skutki wybrania zamienników. Wiadomo, że tusz oryginalny nie niesie za sobą żadnych szkud związanych z działaniem drukarki, a wybór oryginalnych tuszów jest o wiele lepszy. Opakowania na tusze są takiej samej budowy, więc będą pasować do każdej danej drukarki. Niestety zamienniki nigdy nie będą tak wydajne jak oryginalne wkłady, mogą one źle wpływać na jakość wydruku, a także na sprawność naszej drukarki hp. Niekiedy okazuje się, że wysokiej jakości zamienniki tuszy są lepsze od oryginałów, więc czy warto kupować np. oryginalny tusz do drukarki canon lub hp? Co więc z innymi kwestami?

Tusze oryginalne, a korespondencja z drukarką

Firma Canon jest jedną z większych firm sprzedaży drukarek canon, jednak zauważyć można, że różnych modeli tuszy do drukarek, jest stosunkowo mniej niż modeli drukarek. Jest tak dlatego, ponieważ tusz może być używany do różnego rodzaju drukarek, a dzięki temu producent ponosi mniejsze koszty, a jego sprzedaż mocno wzrasta. Jeżeli nie chcemy przepłacać za tusz do drukarki oryginalny, warto poszukać zamienników, bo to właśnie one często okazują się lepsze np. MC NOVA TUSZ ZAMIENNY ZA PFI-120 CYAN. Nie zniechęcaj się po pierwszym nietrafionym produkcie, często szukanie odpowiedniego produktu wymaga kilku nieudanych prób. Producenci drukarek przeważnie zachęcają nas do zakupu drogiego, oryginalnego tuszu do naszych drukarek, które nie zawsze dobrze spełniają swoje zadanie. Niestety, nieoryginalne tusze do drukarek nie posiadają na opakowaniu nazwy naszej drukarki, a zwykłe oznaczenia nie wiele nam mówią. Jak, więc sobie z tym poradzić?

Zamiennik oryginalnego tuszu

Najłatwiejszą z metod jest sprawdzenie na poprzednim tuszu jakie posiada oznaczenie, dzięki temu będziemy mogli bez problemu kupić tańszy, nieoryginalny tusz do drukarki. Oznaczenia mogą znajdować się pod opakowaniem poprzedniego tuszu lub pod pokrywą urządzenia.

Jeżeli te metody nie przyniosły skutku, najpewniejszym źródłem będzie strona internetowa producenta, która jest pewnym źródłem informacji. Jeżeli informacje będą mało czytelne, wejdź na stronę ze sprzedażą drukarek, ewentualnie skontaktuj się obsługą sklepu.

Wkład standardowy czy XL

Większość sklepów ze sprzedażą tuszów do drukarek mają w ofercie zwykłe pojemności oraz te XL. Które wybrać, aby tusz był wydajny i idealny do naszej drukarki? Tusze o większej pojemności w zasadzie niczym się nie różnią od tych mniejszych, jedynie wielkością. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które drukują dużo lub pracują w zakładzie pracy, który tego wymaga. Powiększony wkład niestety wydaje się nieco droższy, ale gdy przeliczymy go na wydruk jednej strony, koszty wyraźnie spadają. Warto wejść na stronę MC NOVA, gdzie znajdziesz oryginalne tusze oraz ich zamienniki i sam zdecydujesz, który dla Ciebie będzie najlepszy. Zobacz również!

Pigmenty do tuszów