Jak optymalnie wystawić aukcję na Allegro?

Jak optymalnie wystawić aukcję na Allegro? Wydaje się, że wystawianie aukcji na Allegro jest proste, ale
tak nie jest. Wielu sprzedawców popełnia błędy nie wykorzystując wszystkich możliwości tego portalu. Na Allegro
znaczenie ma to, kiedy aukcja jest wystawiana oraz czas trwania aukcji. Do wyboru mamy ofertę na czas określony
oraz do wyczerpania zapasów, najbardziej skuteczne jest wystawienie na 14 lub 30 dni.

Jak optymalnie wystawić aukcję na Allegro?

w tym artykule dowiecie się więcej na temat wystawiania przedmiotów na Allegro. Zobacz także Sprzedaż na Allegro

Jakie są rodzaje aukcji na Allegro?

Licytacja – Na aukcji znajduje się jeden przedmiot, wygrywa osoba, która zaoferuje najwięcej. Kup Teraz – Na aukcji znajduje się jeden lub więcej przedmiotów, cena jest ustalona przez sprzedawcę. Licytacja z możliwością wcześniejszego kupna – Aukcja, w której jest licytacja z możliwością wcześniejszego zakupu przedmiotu, możliwość „Kup Teraz” znika po przekroczeniu
kwoty minimalnej

Licytacja z ceną minimalną – Taka aukcja kończy się sprzedażą przedmiotu tylko wtedy, gdy zostanie przebita cena minimalna. Cena minimalna podczas aukcji nie zostaje ujawniona

Licytacja wieloprzedmiotowa – Na takiej aukcji sprzedawca posiada więcej niż jeden przedmiot, a zwycięzców takiej aukcji może być więcej niż jeden, po zakończeniu takiej licytacji wygrywają osoby, które oferowały najwięcej i starczyło dla nich towaru. Przedmiot zostaje sprzedany za najmniejszą kwotę zaoferowaną przez zwycięzców. W takiej aukcji jedna osoba może kupić więcej niż jeden przedmiot.

Kiedy najlepiej wystawić aukcję na

aukcję na Allegro

Allegro?

Najlepszym czasem na wystawienie aukcji jest początek tygodnia, a na jej zakończenie najlepszym czasem jest
poniedziałek o godzinie 23. Im mniej czasu do końca aukcji, tym cieszy się ona większą popularnością. Na Allegro spory ruch jest między 11 i 16 godziną, lecz największy ruch jest między 18 i 23. Największe zainteresowanie aukcjami na Allegro przypada na weekendy, głównie na niedzielę.

Jak przygotować efektowny opis aukcji
Allegro?

Opis na Allegro jest bardzo istotną częścią aukcji, która ma zachęcić potencjalnych klientów do zakupu twojego przedmiotu. Najpierw należy w interesujący sposób przedstawić najważniejsze informacje o produkcie i bardziej szczegółowe informacje, takie jak wymiary, czy specyfikacje techniczną. Opis powinien być dostosowany do odbiorcy, jeżeli jest to aukcja z przedmiotem dla osób z wysokim wykształceniem, opis musi być elokwentny, jeżeli jest to aukcja z przedmiotem dla młodzieży, opis musi do tej młodzieży trafiać. W opisie należy unikać zbytniego wychwalania produktu, ale należy pisać o jego korzyściach, poinformuj dlaczego ten produkt jest wyjątkowy oraz jakie korzyści przyniesie kupującemu mówiąc językiem korzyści. Kluczową rolą jest zwrócenie uwagi na prawidłową pisownię oraz ortografię, błędy ortograficzne odciągają klientów od zakupu.

Jak promować aukcje allegro ?

Zarówno w zakupach bezprośrednich, jak i internetowych najlepiej schodzą produkty dobrze promowane, dlatego na Allegro warto zwrócić uwagę na opcję promowania aukcji.
Są różne sposoby promowania aukcji na Allegro:
– Pogrubienie
– Podświetlenie
– Wyróżnienie
– Promowanie na stronie działu
– Pakiet wyróżnienie + podświetlenie + pogrubienie
– Strefa okazji
Jeśli chcesz generować dużo większe zyski, powinieneś zacząć promować swoje aukcje na Allegro Ceny promowania wahają się od 2 do 39zł Na którą ofertę promowania powinieneś zwrócić uwagę? Na to pytanie odpowiedź nie jest taka prosta, jak się wydaje, ponieważ zależy to od kategorii wystawianych przedmiotów.

Jeśli chodzi o droższe aukcje, warto zainwestować też w droższą opcję promowania, np. wyróżnienie. Warto też sprawdzić na jaką opcję promowania skusiła się konkurencja. Natomiast Strefa okazji, jest strefą, na której przedmioty mają znacznie obniżoną cenę, aby umieścić tam przedmiot, trzeba się skontaktować z obsługą Allegro. Jeśli twoja oferta spełnia wszystkie warunki, to specjalista serwisu skontaktuje się z Tobą, aby ustalić warunki współpracy.

Zobacz również nasz poprzedni artykuł Jakie schody wybrać do mieszkania lub domu?

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *