Lak do pieczęci butelek i jego szerokie zastosowanie

Lak do pieczęci butelek jest stosowany od wieków do wykonywania pieczęci, a w szczególności na ważnych dokumentach. Ten wyjątkowy produkt potrafi także skutecznie ochronić każdą przesyłkę oraz dodać jej nieco tajemniczości. Gdzie jeszcze go można zastosować?

Czym charakteryzuje się granulowany lak do pieczęci?

lak do pieczęci bimberek

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszy się granulowany lak, który w porównaniu z tradycyjnym woskiem świecowym jest znacznie bardziej elastyczny. Dzięki temu możliwe jest zginanie bez ryzyka popękania. Taki lak nie ulega uszkodzeniu w trakcie przesyłki drogą pocztową. I co najważniejsze nie rozmazuje się, nie kruszy się oraz bardzo mocno trzyma na papierze. Dzięki posiadanym właściwościom doskonale nadaje się zarówno jako element zabezpieczający, jak i dekoracyjny.

Szerokie zastosowanie laku do pieczęci

W dawnych czasach lak służył do wykonywania odcisków pieczęci na bardzo ważnych dokumentach. Dziś wciąż można kolorowy lak z odciśniętym wzorem spotkać na wielu ważnych dokumentach, na przykład na dyplomach czy certyfikatach. Niemniej to nie jedyne jego zastosowanie.

 

Współczesne laki do pieczęci używa się nie tylko do oznakowania papierowych dokumentów, lecz także tkanin. Oba te materiały wykazują się tym, że są bardzo trwałe.

 

Lak do pieczęci można także wykorzystać do zapieczętowania korków alkoholi czy też do tworzenia kolorowych medalionów, które mogą być przyczepiane do wielu produktów prezentowych.

 

Lak do pieczęci doskonale nadaje się również na listy, ogłoszenia ślubne, zaproszenia urodzinowe, kartki z życzeniami, pisma urzędowe, a więc wszędzie tam, gdzie pożądany jest luksusowy oraz oficjalny wygląd.

Jak nakładać lak do pieczęci?

Lak jest dostępny w wielu postaciach. Ten granulowany można z łatwością stopić nad płomieniem, na przykład nad świecą. Do tego celu należy użyć specjalnej łyżki przeznaczonej do roztapiania laku.

 

Granulki laku należy rozgrzać do postaci ciekłej, a później wylać kroplę o odpowiedniej wielkości na wybrany materiał i przyłożyć stempel. Po czterech sekundach należy bardzo ostrożnie odstawić stempel.

 

Wybór laku do pieczęci jest ogromny. Każdy klient, w zależności od potrzeb, może go zakupić w wielu ciekawych kolorach.

Zastanawiasz się jaki sprzęt do produkcji wina wybrać ? Sprawdź nasz poprzedni artykuł Sprzęt do produkcji wina – jakie akcesoria wybrać ?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *