Czym jest CMS i jakie możliwości daje?

Czym jest CMS i jakie możliwości daje?

Zaprojektowanie atrakcyjnej wizualnie i przyjaznej w użytkowaniu strony internetowej to tylko połowa drogi do sukcesu. Ważne jest również to w jaki sposób będziemy mogli modyfikować treści znajdujące się na naszej stronie w późniejszych etapach. Nie każda witryna jest bowiem do tego przystosowana. Z tego też względu istotne może okazać się zainwestowanie w system zarządzania treścią. W tym artykule wyjaśnimy wam zatem czym jest CMS i jakie możliwości daje.

cms

cms

Zacznijmy zatem od podstaw. CMS to skrót od Content Management System. Oznacza zatem  system zarządzania treścią – w tym przypadku na stronie internetowej. Ogromną zaletą CMS jest fakt, że z jego możliwości korzystać może praktycznie każdy. Możesz bez większego problemu dodawać i modyfikować treści oraz kontrolować niemal każdy element witryny bez konieczności posiadania wiedzy programistycznej.

CMS jest też pomocny w przypadku pozycjonowania stron www. Większość popularnych systemów typu CMS oferuje bowiem możliwość zainstalowania dodatkowych wtyczek czy też rozszerzeń. Możemy za ich pośrednictwem rozbudować możliwości naszej strony. Mogą to być na przykład rozszerzenia związane ze sprawdzaniem czy nasze wpisy są zgodne z ogólnymi wytycznymi związanymi z SEO. Ponadto instalacja odpowiednich wtyczek może sprawić, że zamienimy z łatwością naszą stronę w blog, sklep czy też forum internetowe.

CMS pozwala też mieć maksymalną kontrolę nad stroną. Możesz bowiem wtedy w pełni kontrolować wszelkie umieszczane treści. Nie musisz zlecać zmian na stronie koderowi – sam jesteś w stanie w kilku prostych kliknięciach zmienić baner na stronie czy też dodać element menu. Nawet w przypadku powierzenia opieki nad witryną komuś innemu możesz się nie obawiać o utratę istotnych elementów. Większość CMS posiada narzędzia nadawania różnego rodzaju uprawnień dla danych użytkowników. Możesz zatem określić czy dana osoba może wyłącznie publikować artykuły lub też zmieniać bardzie zaawansowane ustawienia na stronie.

CMS sprawdza się zatem szczególnie dobrze w przypadku prowadzenia różnego rodzaju blogów czy też serwisów informacyjnych, gdzie publikuje większa grupa osób.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *