Kampanie Google AdWords i ich zalety

Czym jest kampania AdWords? To tak często pojawiające się pytanie. Wiele osób, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z blogowaniem czy też z kanałami social media, nie mają pojęcia, że na swoich blogach mogą zarobić i to wcale nie małe sumy! Ważne, aby nasz blog kręcił się wokół jakiegoś jednego konkretnego tematu i najlepiej jakby miał ładny wygląd.

Wiadomo, że właśnie na takie blogi ludzie wchodzą najczęściej i takie cieszą się największą popularnością. Jesteśmy przecież wszyscy tylko wzrokowcami i cieszą nas niezmiernie piękne rzeczy. Dlatego warto zrobić samemu piękny wygląd bloga, a jeśli nie umiemy, to znaleźć kogoś kto się tym zajmie od A do Z. Czasem nawet warto komuś za taki projekt zapłacić. Wiadomo, że przecież jest to forma pracy i każdy chce zostać za swoją wynagrodzony, . Do do tego wszystkiego lepiej zapłacić i potem czerpać z tego zyski samemu, niż zostać z nieatrakcyjnym wyglądem bloga i ani w niego nie inwestować, ani nic z niego nie mieć. Nie uważacie, że pierwsza opcja brzmi zdecydowanie lepiej i aż się prosi, aby z niej skorzystać?

Wiem o czym mówię, bo prowadziłam popularnego bloga przez wiele lat, a potem niestety tego zaprzestałam i pewnie zawsze będę tego żałować. Za tamtych czasów, te blogi i tak nie były jeszcze tak bardzo znane, a już gromadziły sporą widownię. Jak byłoby to teraz? Aż trudno to sobie uzmysłowić. Przecież to na przestrzeni ostatnich dwóch czy trzech lat, nastąpił największy hit blogowy i nagle wszyscy zaczęli je czytać, a może jeszcze częściej tworzyć. Wiadomo niestety, że w sieci jest bardzo dużo nieudanych blogów porzucanych prędzej czy później przez założycieli. Wiadomo, że dobrego bloga nikt się nie pozbędzie.

Kto wyrzuca kurę znoszącą złote jaja? Właśnie takim może stać się nasz blog, jeśli włożymy w niego odpowiednio dużo pracy i zadbamy o to, aby się dobrze prezentował, a treści były atrakcyjne i przyciągały kolejnych czytelników, którzy zostaną z nami już na stałe i chętnie będą czekać na kolejne artykuły. Jak zacząć zarabiać na takim blogu? Bez różnicy czy jest to pamiętnik, czy blog modowy czy kulinarny. Każdy może stać się sławny i każdy może zacząć współistnieć jako osobna marka. Wiadomo, że blogi pięknych dziewczyn, które zajmują się modą, z reguły mają łatwiej. Może dlatego, że ludzie są wzrokowcami i lubią po prostu patrzeć na coś ładnego, niż czytać setki linijek. Brakuje im czasu, są leniwi. Dlatego, aby kogoś do siebie przyciągnąć, trzeba tworzyć naprawdę ponad przeciętnie i wyjątkowo. Google AdWords daje jednak możliwość zarobkową każdemu kto prowadzi bloga powyżej kliku miesięcy.

Ma to być rzekomym gwarantem, że blog nie powstał tylko do celów zarobkowych i założyciel wiąże z nim naprawdę jakieś konkretne plany. Jak jest naprawdę? Dużo zależy. Odczekać kilka miesięcy to znowu nie tak długo. Żeby zarabiać wystarczy zainstalować wybrane przez siebie reklamy. Mieć nadzieję, że odwiedzające nas osoby, chętnie będą klikały w pojawiające się, ciekawe banery zachęcające do zakupów czy wydarzeń.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *