Jak kolory pomagają w marketingu internetowym?

Jak kolory pomagają w marketingu internetowym?

Większość z nas należy do kategorii osób zwanych wzrokowcami. Oznacza to, że duży wpływ na decyzje, nawet te związane z zakupami ma wpływ to co widzimy. Jak pokazują bardziej zaawansowane statystyki nawet ponad połowa osób podejmuje decyzję kupna bazując na kolorze. Jak zatem wykorzystać ten fakt do zwiększenia sprzedaży w sklepie www? W tym artykule postaramy się wam dokładnie wyjaśnić jak kolory pomagają w marketingu internetowym.

kolory w marketingu

kolory w marketingu

Najbardziej widoczny efekt zmiany koloru będzie widziany w przypadku przycisków na stronie www które wzywają do działania. Wyrazisty przycisk typu call-to-action to dobry krok do podniesienia konwersji. Ponadto trzeba pamiętać aby kontrast przycisku z tłem był stosunkowo wysoki. Nie należy stosować przycisków CTA które będą spójne z tłem kolorystycznym strony. W tym celu najprościej jest posłużyć się kołem barw i wybrać taki który znajduje się na przeciwległym spektrum.

Obecnie najczęściej wybieranym kolorem przycisku CTA jest czerwony. Nieco słabsze zastosowanie mają przyciski w barwie żółtej, pomarańczowej i zielonej ale mimo to podnoszą one konwersję.

To jaki wpływ na konwersję ma zmiana koloru najlepiej testować na stronie przy pomocy testów typu A/B.

Nadmienimy także, iż nie należy przesadzać z użyciem wyróżniających się kolorów na stronie. Powinny one trafić co najwyżej do takich miejsc jak okienka pop-up czy tytuły oraz nagłówki.

 

Dobrze użyty kolor to także mocny symbol który będzie niezależny od zmieniających się trendów. Wpływem koloru na nasz nastrój zajmuje się tak zwana psychologia kolorów która będzie bardzo pomocna podczas budowania wizerunku marki w internecie. Wielkie marki zawsze kojarzone są ze swoim logo. Możemy zatem sprawdzić co dana marka stara się nam przekazać sprawdzając jej kolor.  I tak niebieski to kolor stosowany do zdobycia zaufania klientów. Jest szczególnie mocno wykorzystywany przez firmy które dbają o swoją transparentność i chcą cieszyć się pełnym zaufaniem klientów. Można zatem spotkać go głównie w firmach związanych z sektorem finansowym czy ubezpieczeniowym.

Czerwony to natomiast kolor który ma pobudzać do ryzyka i przyciągnąć nieco bardziej impulsywnych klientów. Spotkać go można głównie w logach marek związanych z przemysłem gastronomicznym.

Kolor żółty natomiast to kolory tła który ma służyć do wyróżnienia ważnych elementów. Jest zbyt jaskrawy aby stosować go samodzielnie. Wzbudza on poczucie optymizmu.

Wpływ pozostałych kolorów można sprawdzić zagłębiając się w temat psychologii kolorów do czego serdecznie zachęcamy.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *