Jak wykorzystać komunikatory internetowe w marketingu?

Jak wykorzystać komunikatory internetowe w marketingu?

W obecnych czasach coraz chętniej porozumiewamy się przy użyciu komunikatorów internetowych. Szczególnie mocno można to zaobserwować na przykładzie najmłodszych czyli dzieci i młodzieży. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszą się takie komunikatory jak WhatsApp, Facebook Messenger czy też Hangout. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę iż wspomniane komunikatory mają bardzo duży potencjał jeżeli chodzi o nowoczesną reklamę w internecie. Z tego też względu w tym artykule postaramy się podpowiedzieć jak wykorzystać komunkatory internetowe w marketingu.

komunikatory mobilne

komunikatory mobilne

Zastanówmy się na początku czym tak naprawdę są komunikatory internetowe zwane również mobilnymi. Otóż są to narzędzia pozwalające na przesyłanie między użytkownikami treści multimedialnych takich jak filmy czy też zdjęcia oraz oczywiście prowadzenie rozmów tekstowych. Co poniektóre komunikatory internetowe umożliwiają również prowadzenie rozmów głosowych. Ich przewagą nad innymi rozwiązaniami jest całkowita darmowość. Do najpopularniejszych obecnie na świecie komunikatorów internetowych trzeba zaliczyć WhatsApp, Skype, Facebook Messenger, Singal czy też Hangout oraz Google Duo.

 

Jak jednak wykorzystać możliwości komunikatorów mobilnych w marketingu? Otóż dają one możliwość niemal natychmiastowego dotarcia z przekazem do potencjalnych klientów ponieważ są od razu renderowane na ekranie smartfona czy też tabletu. Przez ten fakt firmy są w stanie poinformować odbiorców o wszystkich dostępnych w ich ofercie promocjach, nowościach czy też istotnych zdarzeniach. Kolejną zaletą jest możliwość prowadzenia obsługi klienta za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Klienci coraz chętniej wchodzą w tego rodzaju interakcje z obsługą sklepu przekładając ją nad tradycyjny kontakt za pośrednictwem infolinii. Szybki czas odpowiedzi jest tutaj kluczowym czynnikiem wpływającym na popularyzację tego rodzaju kontaktu.

Według wszystkich statystyk popularność komunikatorów internetowych cały czas wzrasta i trend ten na pewno w najbliższym czasie ulegnie wyłącznie wzmocnieniu. Wielu ekspertów przewiduje nawet iż komunikatory mobilne w niedługiej przyszłości całkowicie wyprą tradycyjne SMSy czy MMSy. Z tego też względu uwzględnienie ich w swojej strategii marketingowej jest tak istotnym zagadnieniem i może przynieść bardzo dobre rezultaty.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *