Jak przygotować sklep internetowy na święta Wielkanocne?

Jak przygotować sklep internetowy na święta Wielkanocne?

Dostępne statystyki jasno wskazują na to iż nasi rodacy z roku na rok coraz chętniej decydują się na zakup świątecznych prezentów poprzez internet. Wszystko przez to, iż konsumenci mogą liczyć na niższe ceny oraz wygodę. Są w stanie uniknąć kolejek w sklepach które towarzyszą Wielkanocnej gorączce. Z tego też względu właściciele sklepów online powinni odpowiednio przygotować się na zwiększony ruch i zachęcić potencjalnych klientów do dokonania zakupu właśnie w ich sklepie. W tym poradniku skupimy się zatem na tym jak przygotować sklep internetowy na święta Wielkanocne.

świąteczna sprzedaż

świąteczna sprzedaż

Pierwszym krokiem jest upewnienie się iż wszelkie stany magazynowe są uzupełnione. Nawet najlepiej przygotowana przedświąteczna kampania marketingowa nie pomoże jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić klientom odpowiedniej ilości produktów, które mogli by zakupić. Dobrze będzie zatem przeanalizować wcześniejsze lata i statystyki dotyczące najpopularniejszych w naszej ofercie produktów i zadbać aby mieć ich odpowiednią ilość.  Dobrą praktyką która może skutecznie zachęcić klientów do większej konwersji jest też umożliwienie podglądu stanu produktów w czasie rzeczywistym.

Następnym etapem przygotowania sklepu do przedświątecznej gorączki jest zadbanie o to aby przesyłki docierały do klientów we właściwym czasie. Wymagaj więc aby współpracujące z tobą firmy kurierskie dokładnie sprecyzowały daty i godziny dostarczania paczek. Upewnij się też iż na stronie produktu wyraźnie oznaczysz kiedy dana paczka może dotrzeć do klienta. Zadbaj również o to aby użytkownicy mieli szeroki wybór opcji transportu. Nie każdy klient będzie zadowolony wyłącznie z usług firm kurierskich i może preferować na przykład dostawę za pośrednictwem paczkomatów. Na podniesienie konwersji przełożenie może mieć także ustalenie możliwości darmowego zwrotu towaru czy też opcja zapakowania na prezent.

Nie bez znaczenie będzie też wprowadzenie świątecznego klimatu na stronie sklepu. Zadbaj więc o to aby na czas Wielkanocny zmieniła się odpowiednio szata graficzna sklepu. Nie mówimy tutaj o całkowitej zmianie layoutu sklepu ale raczej o jakiś małych, nastrojowych elementach które mogą pojawić się na stronie. Kilka pisanek umieszczonych w stopce oraz Wielkanocny baner powinny być w pełni wystarczające.

Na sam koniec zaplanuj odpowiednie akcje promocyjne, które pozwolą przekonać klientów do zakupów w twoim sklepie. Postaw zatem na reklamę tekstową typu AdWords lub kampanię produktową za pośrednictwem Google Merchant.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *