Co robić aby skutecznie pozycjonować sklep www?

Co robić aby skutecznie pozycjonować sklep www?

Metody i techniki pozycjonowania stron ciągle się zmieniają. Google nieustannie ulepsza i modyfikuje swój algorytm aby zapewnić użytkownikom jak najdokładniejsze wyniki wyszukiwania. Na całe szczęście istnieje kilka podstawowych zasad które nigdy się nie zmieniają i są cały czas aktualne. Omówimy je i podpowiemy wam tym samym co robić aby skutecznie pozycjonować sklep www.

pozycjonowanie sklepu www

pozycjonowanie sklepu www

Po pierwsze pamiętaj o tym, że tworzysz treści dla ludzi a nie stricte pod wyniki wyszukiwania. Nie ma sensu powielania już dawno przestarzałych praktyk które opierały się na publikowaniu treści pod silniki wyszukiwarki. Teraz należy tworzyć publikacje które będą pomocne dla internautów. Tego rodzaju treści przyniosą Ci obecnie dużo większe korzyści niż próba wpisania się w gusta wyszukiwarkowych robotów.

Kolejnym czynnikiem które ma ogromne znaczenie jest szybkość ładowania się sklepu www. Jeszcze niedawno panowały czasy gdy trzeba było czekać nawet ponad minutę aby dana strona internetowa załadowała się w pełni. Z racji słabych łączy internetowych wielu użytkowników internetu przymykało na to oko. Jednak obecnie wraz z rozwojem technologi i coraz to szybszymi łączami internetowymi tak długi czas oczekiwania jest najzwyczajniej w świecie nie akceptowalny. Jak wykazują badania już nawet sekunda opóźnienia może przełożyć się na blisko 10 procentowy spadek konwersji na stronie sklepu. Można więc szybko zauważyć, że w oczach klientów wolno ładująca się strona sklepu to zwyczajny brak rzetelności i troski o klienta ze strony właściciela.

Co również istotne szybkość ładowania się strony jest istotna nie tylko dla użytkowników ale również algorytmów Google. Warto więc zoptymalizować stronę pod kątem szybkiego ładowania się.

Inną sprawdzoną metodą na skuteczne pozycjonowanie jest linkowanie do stron zewnętrznych posiadających wartościowe treści. Bardzo wiele osób uważa, że umieszczanie odnośników z własnej strony do innych witryn jest błędem. Jak się okazuje nic bardziej mylnego. Linkowanie do zewnętrznych, wartościowych stron to dobra droga aby wzmocnić również pozycję również waszego własnego sklepu www.

 

Na sam koniec pamiętaj aby zachęcać też innych do linkowania do twojego sklepu www. Linki przychodzące mają bardzo duże znaczenie dla wzrostu rankingu w wynikach wyszukiwania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *