Kiedy publikować w mediach społecznościowych?

Kiedy publikować w mediach społecznościowych?

Prowadzisz firmowy profil na popularnych serwisach społecznościowych? Nie wiesz jednak kiedy najlepiej będzie informować twoich fanów o tym co ważnego dzieje się w twojej firmie? W tym artykule podpowiemy wam kiedy publikować w mediach społecznościowych.

media społecznościowe

media społecznościowe

Mimo utartej opinii wielu osób nie obeznanych ze specyfiką mediów społecznościowych nie ma jednoznacznych, uniwersalnych godzin w których najlepiej będzie publikować w mediach społecznościowych. Wszystko jest bowiem zależne od tego z jakim rodzajem klienta czy też odbiorcy mamy w danym przypadku do czynienia. Niemal każda firma posiada mniej lub bardziej specyficzną grupę odbiorców. W zależności od trybu życia tych osób zależy kiedy będzie optymalnie publikować w danym kanale społecznościowym.

Jak zatem poznać naszą grupę docelową? Najlepiej przeanalizować wszystkie dostępne dane na temat odbiorców zainteresowanych naszą usługą czy też towarem. Do tego najlepiej posłużyć się informacjami jakie dostarcza Google Analytics oraz dane pochodzące z profilu na Facebooku. Dzięki analizie tych danych dowiemy się w jakich godzinach użytkownicy są najbardziej aktywni oraz jaki rodzaj treści interesuje ich w zależności od pory dnia. Istnieje bowiem możliwość, że na przykład branżowe wpisy na naszym fanpage są ciekawe podczas przerwy w pracy. Natomiast posty typowo produktowe najlepszy efekt przynoszą gdy publikowane są w godzinach wieczornych.

Ze względu na tego rodzaju zależności tak istotne jest określenie potrzeb klientów oraz ciągłe monitorowanie ich aktywności. Warto też zwrócić uwagę na informacje dotyczące lokalizacji potencjalnych klientów. Jeżeli zauważycie, że bardzo duża ilość klientów pochodzi z danego województwa warto może rozważyć zawężenie waszej kampanii reklamowej na Facebooku jedynie do tego obszaru.

Warto również mieć na uwadze specyfikę oferowanego przez siebie produktu lub też usługi. Prowadząc pizzerie największym zainteresowaniem będziesz cieszył się najprawdopodobniej w godzinach wieczornych od 19 do 22, jednak publikacja reklam w tym czasie może być mało efektywna jeżeli twój lokal jest na przykład nieczynny.

Internetowy marketing opiera się w olbrzymiej części na umiejętności błyskawicznej reakcji na oczekiwania potencjalnego klienta. Jeżeli zatem sprzedajesz na przykład sprzęt biurowy to optymalną porą do publikowania informacji o twojej ofercie będą godziny od 9 do 14 w dni robocze gdyż właśnie wtedy w innych firmach pracownicy będą szukać tego rodzaju produktów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *