Czym jest konwersja i jak ją zwiększyć?

Czym jest konwersja i jak ją zwiększyć?

Niemal każdy właściciel sklepu internetowego marzy o tym aby każda wizyta użytkownika na stronie jego sklepu internetowego czy też witryny landing page kończyła się zakupem lub też zamówieniem oferowanej usługi. Dlatego też konwersja to temat który tak bardzo interesuje wszystkich przedsiębiorców zajmujących się handlem w internecie. Wszyscy starają się jak najbardziej podnieść jej wskaźnik w odniesieniu do własnego sklepu. Jednak nie wszyscy z Państwa zapewne wiedzą czym tak dokładnie jest owa konwersja. W tym artykule postaramy się przybliżyć zagadnienie tego czym jest konwersja i jak ją zwiększyć.

konwersja

konwersja

Zacznijmy zatem od początku. Czym jest owa konwersja. Otóż konwersja to nakłonienie użytkownika czy tez potencjalnego klienta do wykonania pewnej czynności. Można tutaj mówić o zarejestrowaniu się na stronie sklepu, zakupie produktu, pozostawieniu adresu mailowego itd. Konwersję można osiągnąć stosując wiele działań. Najczęściej w ich skład wchodzą wyłącznie działania reklamowe polegające na rozsyłania reklamowych wiadomości mailowych czy też prostą emisję reklam przy wykorzystaniu popularnego narzędzia od Google – Adwords. W celach ulepszenia konwersji przeprowadza się też pewne techniczne zmiany na stronie jak i testy A/B. Najważniejszy jest jednak jasno określony cel który użytkownik ma wykonać na stronie.

 

Zastanówmy się po co i jak zwiększyć współczynnik konwersji? Oczywiście aby móc więcej zarobić i ciągle rozwijać własny biznes. Wszystkie konwersje na stronie to realny zysk ze sprzedaży twoich produktów jak i usług. Nie należy zatem nigdy ustawać w działaniach mających na celu podniesienia wskaźnika twojej konwersji na stronie.

A dlaczego czasami zdarzają się spadki wskaźnika konwersji? Otóż najczęściej jest to spowodowane pewnymi błędami na stronie. Nieodpowiednio zaplanowany proces zakupu czy też mało intuicyjna nawigacja na stronie to część elementów które mają bardzo duży wpływ na to że klienci rezygnują z zakupu a tym samym wskaźnik konwersji zostaje obniżony. Z tego też względu często trzeba sprawdzać stan sklepu www oraz przeprowadzać testy typu A/B aby wprowadzać coraz to lepszą odsłonę danej witryny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *