Gdzie sprzedawać w internecie?

Gdzie sprzedawać w internecie?

Obecnie skupienie się wyłącznie na sprzedaży swoich produktów w tradycyjny sposób skazane jest na porażkę. Nie obejdzie się bez możliwości dotarcia do klienta jakie daje nam internet. Postaramy się więc dzisiaj odpowiedzieć na pytanie – gdzie sprzedawać w internecie?
sprzedaż w internecie

sprzedaż w internecie

Można wyróżnić kilka głównych miejsc w których możliwa jest sprzedaż. Są to fanpage na Facebooku, blog, sklep internetowy, platforma aukcyjna i platformy sprzedażowe. Za chwilę postaramy się przybliżyć każdy z nich.

Zacznijmy od sklepu internetowe. Jest to optymalne rozwiązanie jednak drogie we wdrożeniu. Można się tutaj zdecydować na zakup gotowego sklepu opartego na jakiejś dostępnej platformie lub też postawić na własny projekt sklepu. Gotowe sklepy najczęściej kupuje się jako usługę i wiąże się to z dodatkowymi opłatami abonamentowymi. Jeżeli jednak funkcjonalność takiego rozwiązania nas nie satysfakcjonuje wtedy należy zdecydować się na stworzenie sklepu od podstaw. Sklep nie zawsze stanowi najlepszy pomysł zwłaszcza jeżeli mówimy o początkującym biznesie.

 

Kolejnym źródłem dotarcia do klientów jest Facebook oraz własny blog. Polega to mniej więcej na tym iż fan naszego profilu na Facebooku kontaktuje się z nami w sprawie produktu a sprzedaż następuje po zaksięgowaniu wpłaty od klienta. Tego rodzaju sprzedaż pozwala w dyskretny sposób zorientować się jak wygląda reakcja ludzi na nasz produkt bez ponoszenia praktycznie żadnych kosztów finansowych. Dodatkowym atutem jest fakt, że tego rodzaju forma sprzedaży pozwala budować społeczność wokół naszego produktu lub usługi.

 

Inną drogą dotarcia do klienta są platformy aukcyjne. Nasze produkty możemy zatem wystawić w serwisach aukcyjnych. Tutaj wszystko zależy od tego co sprzedajemy i czy zależy nam na budowaniu własnej marki. Platformy aukcyjne skierowane są raczej do tych sprzedawców którzy stawiają na import produktów i ich późniejszą sprzedaż w kraju.

Na sam koniec odpowiedzi gdzie sprzedawać w internecie pozostawiliśmy platformy sprzedażowe. Są to miejsca gdzie możliwe jest założenie na przykład własnego sklepu odzieżowego bez opłat. Miejsca te skupiają firmy o podobnym asortymencie. Będzie to na przykład portal z wyłącznie ręcznie produkowanymi rzeczami itd. Tutaj jedynym kosztem prowadzenia biznesu jest koszt prowizji od sprzedaży produktu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *