Pomysły na prezent z okazji Dnia Matki: fotele relaksacyjne

Fotele relaksacyjne z miękkim siedziskiem, wygodnym oparciem, wypełnione granulatem styropianowym to doskonały pomysł na prezent z okazji Dnia Matki. Modne meble relaksacyjne są coraz popularniejsze wśród osób dorosłych i seniorów. Przyjrzyjmy się temu, jakie właściwości i sposoby zastosowania zachwyciły klientów?

fotele relaksacyjne

Fotele relaksacyjne dla osób dorosłych: właściwości

Zaletą foteli relaksacyjnych dla osób dorosłych jest połączenie miękkiego siedziska z wygodnym oparciem, który zapewnia stabilność dla pleców. Dzięki temu użytkownik nie odczuwa negatywnego efektu zapadania się przy siadaniu. Wstawanie z takiego siedziska jest bezproblemowe, nawet po długim siedzeniu. Fotele relaksacyjne to najlepsze rozwiązanie pro-zdrowotne dla seniorów, którzy odczuwają bóle kręgosłupa. Brak sztywnego stelaża, który wymusza określona pozycję siedzenia, wpływa pozytywnie na ułożenie ciała w takiej pozycji, która jest wygodna. Siedziska wypełnione granulatem styropianowym, dzięki swoim znacznym gabarytom, zapewniają komfortowe użytkowanie wszystkim członkom rodziny.

Fotele relaksacyjne dla seniorów: zastosowanie

Fotele relaksacyjne dla seniorów najczęściej eksponowane są w pokojach dziennych, gdzie wszyscy domownicy spędzają wspólnie czas. Wygodne siedziska zachęcają do przebywania w salonie i współdzielenia swoich hobby i pasji. Siedziska tego typu świetnie nadają się do oglądania TV, czytania książek i gazet, gry na laptopie lub tablecie, a nawet do ucięcia sobie poobiedniej drzemki.

Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele modeli foteli relaksacyjnych dla osób dorosłych i dla seniorów. Bezsprzecznie najpopularniejszy jest Fotel Elegant z ekoskóry, który jak sama nazwa wskazuje zwraca na siebie uwagę i zapada na długo w pamięć. To siedzisko z każdej strony prezentuje się znakomicie: klasyczna bryła sprawia, że siedzi się na nim jak na prawdziwym fotelu ze stelażem. Różnica polega jednak na tym, że Fotel Elegant dopasowuje się do osoby siedzącej.

Równie popularnym siedziskiem dla seniorów jest Fotel Seat L, który dzięki swojemu kształtowi może mieć zastosowanie jako klasyczny fotel w nowoczesnych wnętrzach. Zastosowane materiały stanowią dodatkowy atut tego fotela, z uwagi na swoją fakturę i kolor. Ten model jest polecany osobom ceniącym nowoczesność i wygodę, dostępny zarówno w ekoskórze, jak i w poliestrze.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *