Sklep z żywnością ekologiczną

Żywność ekologiczna, funkcjonuje pod nazwą biologiczna lub organiczna i skrótami „eko”, „bio” – określenie żywności produkowanej metodą rolnictwa ekologicznego z dbałością o środowisko naturalne i dobrostan zwierząt.

Co to jest żywność ekologiczna?

bio żywność ekologiczna

jedzenie bio zdrowa żywność

Żywność ekologiczna to metoda produkcji produktów spożywczych ,która ma na celu ochronę zdrowia społeczeństwa i środowiska oraz stanowi zrównoważony system w następujących aspektach: Ekoprodukcja oparta jest na zasobach wewnętrznych; Nakład pracy zwiększony przez gospodarkę jest rekompensowany wyższymi cenami produktów; Społeczeństwo – zwiększa zatrudnienie na wsi i zapobiega niekorzystnym zmianom.W potocznym znaczeniu termin „żywność ekologiczna” jest często używany zamiennie z terminem „zdrowa żywność”. Jednakże, chociaż pierwsza z nich definiuje żywność, która jest certyfikowana i podlega urzędowemu systemowi kontroli, druga jest w zasadzie nazwą stworzoną do celów marketingowych i nie narzuca żadnych szczególnych norm.

 

Jak rozpoznać eko jedzenie

euroliść żywność ekologiczna

euro liść

Producenci i przetwórcy żywności ekologicznej muszą oznaczyć swoje produkty unijnym logo produkcji ekologicznej, numerem jednostki certyfikującej oraz wskazać źródło surowców użytych do wytworzenia produktu. W Polsce 13 jednostek certyfikujących upoważnionych przez Ministra Rolnictwa będzie kontrolować i certyfikować produkcję ekologiczną.

Korzyści płynące ze zdrowego odżywiania

Co najważniejsze, ochroni Cię przed rakiem. Grzyby mogą zapobiegać rakowi piersi i innym typom raka związanym z hormonami. Zapobiegają również szybkiemu wzrostowi guza i spowalniają aktywność komórek rakowych. Kurkuma jest również dobra w hamowaniu komórek rakowych. Dodawaj go do swoich posiłków każdego dnia.Szczęście podczas snu zależy od zdrowej żywności. Ludzie, którzy pragną dobrego jedzenia i antyoksydantów oraz piją dużo wody, śpią znacznie lepiej niż inni.Zdrowe odżywianie poprawi nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.Zdrowe odżywianie jest ważne nie tylko dla naszego organizmu, ale także dla zdrowia całego organizmu. Niektóre produkty są odpowiedzialne np. Za zdrowie serca czy hamowanie wzrostu komórek rakowych. Niektóre posiłki mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i kondycję psychiczną.Tłuszcze nasycone i tłuszcze mogą powodować kurczenie się naszych mózgów i ograniczanie zdolności poznawczych. Spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3 i tłuszczów zawartych w rybach, orzechach i awokado poprawi funkcjonowanie naszego mózgu.

Z badań opublikowanych w „Medycynie sportowej” wynika, że ​​określona ilość węglowodanów przed treningiem przyspieszy rozwój naszych mięśni. Dzięki nim będziemy wydajniejsi w procesie ćwiczeń. Nasz organizm potrzebuje również odpowiedniej wody dla witamin i minerałów, aby były bardziej skuteczne.Dotyczy to tylko kobiet. Jedzenie, które jesz przez całe życie, wpłynie na twoją przyszłą płodność i zdrowie twojego dziecka. Dlatego najpierw powinieneś jeść zdrową żywność. Weź to pod uwagę, gdy masz córkę. Staraj się karmić ją zdrową żywnością, aby zadbać o swoje wnuki. Obejmuje również dzieciństwo.

Jedzenie, Zdrowie, Ryż, Pomidory, Cebula żywność ekologiczna

zdrowe jedzenie żywność ekologiczna

Żywność ekologiczna – wpływ na środowisko

Dzięki połączeniu różnych elementów środowiska naturalnego rolnicy ekologiczni mogą produkować żywność. Możemy z tego skorzystać, ponieważ możemy cieszyć się wysokiej jakości żywnością, czystym powietrzem, rzekami i wodą pitną, różnorodnością biologiczną i naturalnymi krajobrazami. Przynosi również korzyści wszystkim żywym istotom ze środowiska.W rolnictwie ekologicznym należy zwrócić uwagę na dynamiczną równowagę środowiska i gleby oraz różnorodność biologiczną życia – ponieważ mogą one wytwarzać żywność. W takim przypadku cena obniży produkcję, a korzyści to czyste środowisko i wysoka jakość żywności. Relacja w naturze jest bardzo skomplikowana. Rolnicy ekologiczni uczą się od nich i uczą, jak ich używać do produkcji żywności. Prowadzi różnorodne techniki, z których najważniejsze to płodozmian, nawożenie, pielęgnacja żyzności gleby i utrzymanie różnorodności ekologicznej.

Stosowanie naturalnych nawozów-nawozów, kompostu i zielonego obornika może poprawić strukturę gleby, zwiększyć jej pojemność wodną i zapobiec jej erozji. Natomiast stosowanie nawozów w rolnictwie ekologicznym jest ograniczone.Oprócz zwiększania różnorodności upraw i dbania o bogactwo życia w glebie, rolnicy ekologiczni dbają również o naturalne schronienia dla dzikiej przyrody, takie jak stawy, nadbrzeża i zadrzewienia śródpolne. Dzięki nim ograniczono erozję gleby, a także utratę składników odżywczych i zanieczyszczenie wód gruntowych. Ponadto rolnicy muszą dbać o pożyteczne owady.

 

Jeśli zdecydujecie się zmienić swoje życie na zdrowsze polecamy zajrzeć do nas stronę internetową  https://ekopaka.pl/ Gdzie można znaleźć nie tylko dobrej jakości produkty spożywcze ,ale także można się dowiedzieć więcej o zdrowym odżywianiu na blogu

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *