Jak prowadzić firmowy profil na Instagramie?

Jak prowadzić firmowy profil na Instagramie

Na rynku mediów społecznościowych są serwisy które powoli tracą na znaczeniu jak i takie które zyskują z dnia nadzień coraz to więcej użytkowników. Do tej drugiej grupy z całą pewnością zaliczyć trzeba Instagram czyli nabyty jakiś czas temu przez Facebooka serwis którego podstawą jest porozumiewanie się za pomocą publikowanych zdjęć. Instagram z powodzeniem można również wykorzystać do promowania swojej firmy w internecie. W tym artykule podpowiemy wam jak prowadzić firmowy profil na Instagramie.

jak prowadzić firmowe konto na instagramie

jak prowadzić firmowe konto na instagramie

Zacznijmy od tego iż popularność danego konta na Instagramie mierzymy ilością obserwujących je użytkowników. Oczywiście im więcej tym lepiej. Nie liczy się jednak sama liczba ale również aktywność owych użytkowników. Chodzi tutaj o to aby osoby nas obserwujące również żywo reagowały na publikowane przez nas treści za pomocą komentarzy czy też polubień. Pozyskanie sporej liczby takich użytkowników nie jest rzeczą prostą. Istnieją jednak techniki które pozwalają zwiększyć liczbę śledzących nas followersów.

Jak łatwo się domyślić większość użytkowników Instagrama ma też konta w pozostałych serwisach społecznościowych. Aby zatem do nich dotrzeć warto wykorzystać nasze pozostałe firmowe profile na Facebooku czy Google plus. Do przyciągnięcia użytkowników można wykorzystać też firmowy blog. Miej zatem świadomość, że pozostałe kanały społecznościowe powinny informować o twoich poczynaniach na Instagramie.

Dobrą metodą na pozyskanie dodatkowych followersów jest organizowanie konkursów. Pozwalają one w prosty sposób przyciągnąć do nas całkiem spore grono użytkowników.

Poniżej zaprezentujemy kilka kroków długofalowej taktyki pozyskiwania użytkowników i prowadzenia firmowego profilu na Instagramie. Pierwszą rzeczą o której należy pamiętać jest regularna publikacja treści. Aby twój profil cieszył się zainteresowaniem musisz cały czas być aktywny i publikować posty przynajmniej kilka razy w tygodniu. Pamiętaj też aby wszelkie treści były bardzo wysokiej jakości. Staraj się zatem umieszczać interesujące wizualnie treści czy też materiały wideo.

Kolejnym istotnym elementem jest wykorzystanie hasztagów. Dobieraj je odpowiednio do branży w której operujesz jak i treści samego posta. Warto również pomyśleć o stworzeniu własnych hasztagów dzięki którym będziemy mogli lepiej promować własne treści.

Dobrą praktyką jest też śledzenie innych profili firmowych konkurencji. Cały czas podpatruj jak robią to inni i staraj się udoskonalać swoje działania. Tylko wtedy masz szansę na odniesienie sukcesu na Instagramie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *