Jak dobrze prowadzić firmowy fanpage?

Jak dobrze prowadzić firmowy fanpage?

Prowadzenie fanpage na Facebooku to teoretycznie banalne zadanie. Wystarczy założyć profil dla naszej strony i publikować treści które przyciągną potencjalnych klientów. Jednak jest tak tylko w teorii. W rzeczywistości pozyskanie dużej liczby fanów i opracowanie odpowiedniej strategi działania w social media nie jest już takie proste. Postaramy się zatem podpowiedzieć jak dobrze prowadzić firmowy fanpage na Facebooku.

fanpage

fanpage

Z całą pewnością prowadząc fanpage musisz skoncentrować się na wybranym przez ciebie temacie. Może to być twoja firma, oferowane usługi czy też jakaś dziedzina życia związana z twoją działalnością. Teraz musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jakie treści publikować aby zyskać uwagę użytkowników. Jaki metodami promować swój kanał społecznościowy?

Pamiętaj aby w swoich działaniach na facebooku postawić na jakość a nie na ilość. Dlatego też musisz się upewnić, że publikowane przez ciebie wpisy nie mają formy spamu. Jeżeli publikujesz dużą liczbę treści to nie powinieneś przekraczać granicy jednego wpisu w ciągu 60 minut. Ponadto wklejanie dużej liczby odnośników w postach w krótkich odstępach czasu może zwyczajnie przynieść efekt odwrotny od tego jaki zakładaliśmy. Jak wiadomo im częściej pojawiają się nowe treści na naszej facebookowej stronie tym mniejszy staje się zasięg kolejnych. Przekłada się więc to jednoznacznie na słabsze szanse dotarcia do klienta. Warto również skorzystać z funkcji planowania wpisów. Jeżeli nasza firma nie pracuje w weekendy to zyskamy szansę na dotarcie do użytkowników również w te dni.

 

Publikując treści należy postawić na wpisy które w jakiś sposób zaangażują użytkowników. Jeżeli w naszym sklepie pojawiła się jakaś promocja wykorzystajmy facebookową stronę do poinformowania o tym naszych klientów. Można na przykład zaoferować tutaj specjalny rabat klientom którzy polubili naszą stronę.

Istotne jest również organizowanie gier i konkursów na facebooku. Może jakaś zagadka dotycząca oferowanych produktów czy też pytanie konkursowe z możliwością wielokrotnego wyboru. Sposobów na zwrócenie uwagi użytkowników i ich zaangażowanie jest bardzo wiele. Trzeba tylko wykorzystać właściwy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *