Jak pozyskiwać linki do strony internetowej?

Jak pozyskiwać linki do strony internetowej?

Na pozycjonowanie stron www wpływ ma bardzo wiele czynników. Jednak jednym z najbardziej istotnych jest to jaki odnośniki zewnętrzne prowadzą do naszej strony. To właśnie od nich zależy w dużym stopniu tak zwany Page Rank czyli wskaźnik opisujący jakość strony w oczach wyszukiwarek. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak pozyskiwać linki do strony internetowej, które będą wysokie jakościowo i pomogą w pozycjonowaniu.

Jak pozyskiwać linki do strony internetowej

Jak pozyskiwać linki do strony internetowej

Z punktu widzenia SEO najlepiej aby do naszej strony kierowały wyłącznie odnośniki z witryn o wysokim wskaźniku Page Rank. Nie jest to jednak proste do uzyskania. Zdobycie tego rodzaju odnośników wymaga bowiem długiej i systematycznej pracy.

Zastanówmy się zatem w jaki sposób można takowe linki pozyskać. Pierwszą metodą jest skorzystanie z katalogów stron. W internecie istnieje obecnie bardzo dużo katalogów witryn które umożliwiają umieszczenie odnośnika do własnej strony. W większości przypadków są one jednak płatne. Musimy się zatem liczyć z pewną inwestycją finansową, jeżeli zamierzamy korzystać z tej metody. Trzeba też tutaj nadmienić, że samo dodawanie do katalogów może być czasochłonne ( każdy wpis musi bowiem zawierać unikalny opis naszej strony ).

Inną metodą jest wykorzystanie serwisów zapleczowych. Mowa tutaj o stronach które są tworzone przez firmy czy też autorów blogów i mają zbliżoną tematykę z tą na naszej pozycjonowanej stronie. Wszelkie tworzone tam treści mogą zawierać odnośnik do naszej strony.

Kolejnym sposobem na pozyskanie linków jest ich wymiana. Sposób ten jest szczególnie często wykorzystywany w przypadku różnego rodzaju blogów. Blogerzy dogadują się między sobą i zamieszczają na swoich stronach wymiennie linki.

Do pozyskiwania wartościowych linków przydatna okazuje się też aktywność na tematycznych forach. Jako aktywny członek jakiegoś forum będziesz miał możliwość ustawienia stopki z odnośnikiem do twojej własnej strony.

Na sam koniec trzeba jeszcze wspomnieć o tekstach sponsorowanych. Chodzi tutaj o publikację tekstu w jakimś serwisie i umieszczenie w jego treści odnośnika do naszej strony. Właściciel strony zyskuje tekst do publikacji a my odnośnik do naszej witryny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *