Sprawdzone sposoby na linkowanie strony

Sprawdzone sposoby na linkowanie strony

Ciężko wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach pozycjonowanie stron internetowych bez wykorzystania technik z zakresu link buildingu. Metodyczne i cierpliwe budowanie dobrego profilu linków prowadzących do danej strony www jest bowiem jednym z kluczowych aspektów podczas walki z konkurencją o uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Nie wszyscy wiedzą jednak jak takowe linki pozyskiwać. Które odnośniki są wartościowe a które mogą zaszkodzić. W związku z tym w poniższej publikacji postaramy się wam pokazać sprawdzone sposoby na linkowanie strony.

Sprawdzone sposoby na linkowanie strony

Sprawdzone sposoby na linkowanie strony

Ciągłe zmiany algorytmów SEO Google doprowadziły do sytuacji w której w wielkim skrócie można przyjąć iż najważniejszymi czynnikami mającymi przełożenie na pozycje jest jakość contentu na stronie oraz właśnie profil linków.

Zastanówmy się zatem gdzie najlepiej będzie pozyskiwać wartościowe odnośniki do strony. Na pewno jednym z pierwszych miejsc o którym trzeba wspomnieć są związane z daną branżą fora internetowe. W przypadku większości z nich umożliwiają oni bowiem umieszczenie odnośnika czy to w formie linku w opublikowanym poście czy też w forumowej stopce. Trzeba tutaj mieć na uwadze, że linki tego typu muszą w jakiś sposób nawiązywać do prowadzonej w danym wątku na forum dyskusji.

Innym źródłem wartościowych odnośników są blogi. Tutaj podobnie jak w przypadku for trzeba skupić się na stronach powiązanych tematycznie. W przypadku blogów możemy wyróżnić zarówno linki w formie komentarzy na blogu jak i też płatne publikacje w ramach współpracy. Te ostatnie są dużo bardziej wartościowe. Wszystko dlatego, że mogą przekazać znacznie większą ,,moc” oraz jednocześnie przełożyć się na znaczny wzrost ruchu na stronie.

Do pozyskiwania linków warto wykorzystać również strony partnerskie. Tutaj wymiana linków opiera się na umieszczeniu przez współpracujących z nami przedsiębiorcami odnośniku do strony. Zarówno w formie specjalnej zakładki na stronie lub też stopki.

Aby uzyskać wartościowe linki warto pokusić się też o użycie branżowych katalogów. Publikacja na tego typu stronach wiąże się co prawdą z pewnymi kosztami ale warto aby od czasu do czasu pojawił się link prowadzący do strony również z katalogów.

Na sam koniec trzeba wspomnieć jeszcze o linkach pochodzących z kanałów społecznościowych. Wszelkiego rodzaju serwisy jak Facebook, Twitter czy też Pinterest to doskonałe źródło pozyskiwania nowych odnośników do danej witryny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *