Wiodące trendy w marketingu internetowym

Wiodące trendy w marketingu internetowym

Branża jaką jest marketing a w szczególności marketing internetowy należy do jednej z najbardziej prężnie rozwijających się i zmieniających gałęzi rynku. Aby zatem odnieść sukces na tym polu trzeba bacznie obserwować wszelkie zmiany i dopasować się do nowo powstałych technik. W tym artykule postaramy się zatem omówić wiodące trendy w marketingu internetowym.

trendy w marketingu internetowym

trendy w marketingu

Jednym z pierwszych trendów na który warto zwrócić uwagę jest marketing w chmurze. Wszelkie platformy zarządzania danymi stają się coraz bardziej istotne i zajmują większą i większą rolę w chmurach marketingowych. Ich prawidłowo użycie pozwala na zaawansowane zarządzanie tożsamością użytkowników jak i prostą integrację z platformami typu Adtech. Tego rodzaju sytuacja daje ogromne pole do popisu dla marketingowców. W łatwy sposób pozwala bowiem na zidentyfikowanie potencjalnych klientów przez zautomatyzowane zakupy reklam w różnego rodzaju mediach.

Kolejnym ważnym trendem jest wzrost znaczenia komunikacji mobilnej. Jak wiadomo już ponad połowa ruchu w sieci pochodzi z urządzeń mobilnych. Statystyki jasno wskazują, że trend ten jedynie będzie się umacniał na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Innym trendem jest znaczący wzrost znaczenie różnego rodzaju botów i asystentów głosowych. Giganci tacy jak Google już udostępnili swojego asystenta producentom rożnego rodzaju przenośnych głośników. Za chwile w jego ślad pójdą również inni liczący się gracze tacy jak Facebook, Amazon czy też Apple.

 

Do następnego ważnego trendu zaliczyć trzeba rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości treści. Jak wiadomo marki muszą tworzyć coraz więcej własnych, unikalnych treści tak aby nie zniknąć ze świadomości użytkowników w internecie. Trwa więc ciągła walka o uwagę każdego internauty. Z tworzeniem nowych treści wiąże się nierozerwalnie również ich dystrybucja. Ciągłe zmiany algorytmów takich serwisów społecznościowych jak Facebook sprawiają, że zasięgi organiczne są zmniejszane z każdym kolejnym miesiącem. Z tego też względu marketingowcy muszą starać się rekompensować ten stan rzeczy przy użyciu zaawansowanych strategii publikacji i udostępniania treści.

Na sam koniec omawianych trendów pozostawiliśmy data science i analitykę danych. Już wkrótce doczekamy się sytuacji gdy środki przeznaczane na reklamę w internecie i rozbudowę stron www będą mniejsze niż te przeznaczane na analizę danych.

 

[ratings]

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *