Jakie cechy powinno mieć idealne pudełko?

Jakie cechy powinno mieć idealne pudełko?

Jeżeli wysyłamy lub odbieramy produkty zamawiane za pośrednictwem firm kurierskich to na pewno nie jednokrotnie mieliśmy w rękach pudełko kartonowe. Pudełka różnią się jednak od siebie bardzo wieloma właściwościami. Od rodzaju tektury, przez rozmiar aż na typie zamykania kończąc. W związku z taką dużą różnorodnością opakowań w tym artykule skupimy się na tym jakie cechy powinno mieć idealne pudełko.

Pudełka

Pudełka

Zastanówmy się zatem czy idealne pudełko rzeczywiście istnieje. Na pewno idealne pudełko powinno przykuwać uwagę odbiorcy. Istnieje wiele sposobów na reklamę towaru ale pudełko to jedna z tych metod która jest odpowiedzialna za pierwsze wrażenie na kliencie który otrzymuje towar. Dobre opakowanie to bowiem początek doświadczenia z danym produktem. Design pudełka powinien zatem przykuwać uwagę i zachęcać do sprawdzenia co kryje się w środku. Nie znaczy to jednak, ze pudełko musi być w tym celu niezwykle kolorowe czy skomplikowane w swojej konstrukcji.

Oprócz tego doskonałe pudełko powinno być również wytrzymałe. W końcu to od tej cechy zależy czy towar dotrze do klienta w idealnym stanie. W przypadku mniejszych towarów idealnym wyborem okazują się pudełka fasonowe które umożliwiają szybkie pakowanie. Jednak cięższe towar lepiej umieścić w wytrzymałym pudełku klapowym. Są one dostosowane do większych i cięższych gabarytowo przedmiotów.

Idealne opakowanie powinno też stanowić sposób na opowiedzenie czegoś o danej marce. Pudełko z logo firmy czy też jakimś ciekawym nadrukiem stanowi sposób na realizację takiego celu. Jakiś nietypowy komunikat w połączeniu z designerskim rodzajem pudełka może stworzyć bardzo ciekawe połączenie które na pewno nie umknie uwadze klientów i wywoła efekt na jakim nam zależy.

Idealne pudełko powinno też zabezpieczyć dany produkt. Musi być zatem dopasowane idealnie do rozmiarów przesyłanego towaru a jego otwarcie powinno być maksymalnie intuicyjne. Jeżeli klient będzie musiał się męczyć z otwarciem opakowania to zwyczajnie nie będziemy mieli okazji zrobić na nim pozytywnego pierwszego wrażenia oferowanym produktem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *