Czy chmura tagów pomaga w pozycjonowaniu?

Czy chmura tagów pomaga w pozycjonowaniu?

Tagi to popularna forma oznaczania treści. Wiele osób uważa, że są one pomocne w działaniach SEO, jest jednak równie liczna grupa osób które twierdzi, że jest zupełnie odwrotnie. Jak więc widać nie ma konsensusu w tej kwestii. Postaramy się więc odpowiedzieć, czy chmura tagów pomaga w pozycjonowaniu stron.

tags

tags

Część pozycjonerów twierdzi, że są one pomocne podczas pozycjonowania pod tak zwane wyrażenia long tail a nie pojedyncze słowa. Przeciwnicy innej teorii twierdzą jednak, że tagi są bezużyteczne a w najgorszym przypadku mogą nawet zaszkodzić działaniom pozycjonerskim.

Jeden ze specjalistów Google który już jakiś czas temu wypowiadał się na ten temat, że tagi można stosować ale trzeba zachować przy tym umiar. Jeżeli na twojej stronie znajduje się niezbyt duża liczba tagów to nie masz czego się obawiać. Jeżeli jednak zalejesz daną witrynę www ogromną ilością to może okazać się to problematyczne i zostanie w oczach algorytmu Google uznane jako upychanie słów kluczowych. W konsekwencji może się to przełożyć na otrzymanie filtru w wynikach wyszukiwania od Google.

Czy zatem tagi mogą pomóc w pozycjonowaniu. Wszystko zależy jak podejdziemy do całego tematu wykorzystania tagów. Jeżeli zatem umieścimy w naszych tagach wyłącznie pojedyncze słowa i zrobimy ich całkiem dużo a nasz blog będzie niezbyt bogaty w treści zarówno pod kątem ich ilości jak i długości a dodatkowo nie zastosujemy artykułów tagowanych to tego rodzaju praktyka najprawdopodobniej nie przyniesie nam żadnych rezultatów.

Jeżeli jednak jako tagi wykorzystamy bardziej złożone frazy składające się z kilku wyrażeń i nie przesadzimy z ich ilością ograniczając się zaledwie do kilkudziesięciu a nasz cały blog będzie dodatkowo bardzo bogaty w różnego rodzaju treści i wykorzystamy artykuły tagowe to wtedy mamy szansę uzyskać pożądane rezultaty. Może to pomóc w podniesieniu na przykład wskaźnika PageRank w obrębie naszej strony oraz pomóc w linkowaniu wewnętrznym. Przełożyć się to może również na polepszenie indeksacji dość głęboko ukrytych wpisów na naszej stronie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *