Jak przygotować alkohol do wysyłki kurierem?

Jak przygotować alkohol do wysyłki kurierem?

Zastanawiacie się jaki prezent wręczyć komuś bliskiemu? Jeżeli jest on koneserem dobrych trunków to może warto postawić w takim razie na prezent w postaci wysokiej jakości butelki whisky lub wina. Nie zawsze mamy jednak możliwość wręczenia takiego podarunku osobiście i trzeba go po prostu przesłać pocztą lub inną firmą kurierską. Jak jednak zabezpieczyć butelkę aby nie uległa uszkodzeniu w transporcie? W tym artykule podpowiemy wam jak przygotować alkohol do wysyłki kurierem.

Jak przygotować alkohol do wysyłki kurierem

Jak przygotować alkohol do wysyłki kurierem

Zacznijmy od tego, że można do tego celu zastosować specjalne opakowania do transportu wina. Najczęściej są to styropianowe opakowania które służą do zapakowania butelek o pojemności wynoszącej 0.7 litra. Sam proces pakowania opiera się na włożeniu butelki do jednej części pudełka i zamknięcia ją drugą. Całość następnie należy zakleić taśmą. Dobrze w tym celu sprawdzą się taśmy pakowe.

Innym sposobem będzie skorzystanie z kartonowych pudełek. Kartonowe pudełka na pewno są dużo bardziej eleganckie niż styropianowe opakowanie. Nie zapewniają jednak same w sobie aż tak dobrej ochrony jak styropianowe. Nadają się zatem najlepiej podczas własnoręcznego wręczania alkoholu obdarowanej osobie.

Do zapakowania alkoholu można skorzystać również z innych akcesoriów. Wykorzystanie kartonu i foli bąblekowej da tutaj najlepsze efekty. Trzeba jednak tutaj pamiętać aby karton miał nieco większe wymiary niż butelka. Musi być odrobinę szerszy i wyższy. Samą butelkę trzeba najpierw owinąć przy pomocy foli bąbelkowej. Dopiero wtedy możemy umieścić ją w kartonie. Jeżeli między tak umieszczoną butelką a kartonem występują jeszcze jakieś wolne przestrzenie to dobrze będzie je wypełnić starymi gazetami lub też innym wypełniaczem.

Pudełko następnie należy zamknąć i szczelnie zakleić taśmą. W formie dodatkowego zabezpieczenia można pokusić się również o umieszczenie naklejek ostrzegawczych o treści ,,uwaga szkło”.

Jeżeli zależy nam na wyjątkowym zapakowaniu alkoholu i wręczeni go osobiście to można pokusić się o zastosowanie dekoracyjnej metody pakowania o nazwie fukushiki. Polega ona na opakowaniu danego podarunku do ręcznika. W sieci znajduje się bardzo wiele poradników jak dokładnie wykonać tego rodzaju opakowanie w przypadku butelki wina dlatego tutaj tylko wspominamy, że istnieje taki sposób.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *