Jak pozycjonować strony przy pomocy bloga?

Jak pozycjonować strony przy pomocy bloga?

Pomysłów na pozycjonowanie stron internetowych jest tyle ilu specjalistów od spraw SEO. Istnieją jednak metody które są na tyle uniwersalne i skuteczne, że stosują je niemal wszyscy. Przykładem jest tutaj chociażby prowadzenie bloga. Z tego też względu w tym artykule skupimy się na tym jak pozycjonować strony przy pomocy bloga firmowego.

Jak pozycjonować strony przy pomocy bloga

Jak pozycjonować strony przy pomocy bloga

U większości przedsiębiorców i osób związanych z marketingiem pokutuje przekonanie, że prowadzenie bloga firmowego jest opłacalne jedynie w przypadku marki osobistej. Pozwala bowiem budować wizerunek eksperta i poprawić swoją widoczność w internecie. Nie znaczy to jednak, że w przypadku normalnej działalności nie trzeba postarać się o firmowy blog. Jest on bowiem bardzo skutecznym narzędziem w przypadku sklepów www czy innych form działalności usługowej.

Ustaliliśmy zatem, że blog przydatny jest niemal w każdym biznesie. Teraz pora na kilka rad jak wykorzystać go aby realnie pomógł w pozycjonowaniu strony internetowej.

Po pierwsze aby blog miał realne przełożenie na pozycjonowanie trzeba pamiętać o regularnych publikacjach. Postaraj się zatem ustalić pewien harmonogram działań i publikować z częstotliwością przynajmniej dwóch publikacji miesięcznie.

Oprócz częstych publikacji trzeba też pamiętać o doborze odpowiednich tematów. Jeżeli twój blog ma być wartościowy dla użytkowników musi starać się odpowiadać na ich realne potrzeby lub problemy. Staraj się zatem wczuć w rolę klienta podczas doboru tematów lub korzystaj z narzędzi takich jak Google Trends aby zbadać co obecnie interesuje internautów.

Pamiętaj, że przygotowane treści należy jeszcze zoptymalizować pod kątem SEO. W końcu mają one pomóc uzyskać twojej witrynie lepsze rezultaty w wyszukiwarce. Zadbaj zatem o odpowiednią hierarchię nagłówków, optymalizacje zdjęć i uwzględnienie słów kluczowych.

Weź również pod uwagę, że blog to umowna konwencja i nazwa. Twoja ,,blogowa” strona może stanowić równie dobrze normalny portal poradnikowy czy też bazę wiedzy. Najważniejsze są tutaj treści jakie znajdą się na blogu.

Na sam koniec pamiętaj aby nie stawiać bloga na subdomenie strony którą zamierzacie pozycjonować za jego pomocą. Postaw albo na zupełnie inną domenę lub też upewnij się, że blog znajdzie się w katalogu strony głównej pozycjonowanej witryny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *