W jaki sposób pozyskiwać linki dla strony www?

W jaki sposób pozyskiwać linki dla strony www?

To jaką pozycję w wynikach wyszukiwania może uzyskać dana strona internetowa w dużej mierze zależy od jej optymalizacji, zamieszczonych na niej treści oraz tego jakie odnośniki do niej prowadzą. To właśnie wysokiej jakości linki z innych stron internetowych mają obecnie największy wpływ na to czy pozycjonowanie stron internetowych będzie przynosić wymierne rezultaty. W związku z tym w poniższej publikacji postaramy się podpowiedzieć wam w jaki sposób pozyskiwać linki dla strony www.

W jaki sposób pozyskiwać linki dla strony www

W jaki sposób pozyskiwać linki dla strony www

Zacznijmy od najbardziej oczywistego źródła czyli odnośników z innych artykułów publikowanych w internecie. Najczęściej strona z jakiej pochodzi takowy odnośnik charakteryzuje się dobrymi parametrami SEO oraz jest tematycznie związana z branżą jakiej dotyczy dany artykuł. Oprócz tego, że strona taka może przekazać ,,moc” dla naszej witryny generuje ona też najczęściej całkiem rozsądny ruch który możemy pozyskać. Pozyskiwanie linków poprzez artykuły zalicza się obecnie do najbardziej bezpiecznych i skutecznych metod.

Kolejną metodą jest pozyskiwanie odnośników ze stron zapleczowych. O tym jak konstruować poprawne zaplecza wspomnimy innym razem, teraz skupimy się wyłącznie na kilku wskazówkach o których należy pamiętać linkując ze stron zapleczowych. Trzeba zatem wspomnieć o przygotowaniu dobrej jakości treści, nie stosowaniu bezpośrednich powiązań między stronami zapleczowymi oraz nie przesadzaniu z ilością odnośników.

Jakie jeszcze metody pozyskiwania linków należy wymienić? Z całą pewnością będą to linki pozyskiwane z komentarzy pod różnego rodzaju dyskusjami w internecie. Pozyskiwanie takich odnośników może być jednak utrudnione ze względu na częstą moderację sekcji komentarzy na różnych portalach czy też blogach.

Linki pozyskiwać można też z wizytówek NAP. Dodając informacje o danym biznesie najczęściej można również dodać odnośnik do strony www. Warto zatem z takiej możliwości skorzystać.

Na sam koniec wspomnimy jeszcze o linkach pozyskiwanych z różnorakich for internetowych. Szukamy powiązanej tematycznie dyskusji i tam właśnie umieszczamy odnośnik do naszej witryny. Najczęściej w stopce lub też profilu założonego konta.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *