Jak optymalizować filmy na YouTube pod kątem SEO?

Jak optymalizować filmy na YouTube pod kątem SEO?

Pozycjonowanie stron www zależy od wielu czynników. Jednym z pośrednich są odnośniki i ruch generowany przez media społecznościowe. Do jednych z najpopularniejszych serwisów tego rodzaju należy na przykład YouTube, który dla dużej części osób kojarzy się po prostu ze śmiesznymi filmikami w internecie. Nie doceniają oni jednak potencjału jaki drzemie w wykorzystaniu tej platformy. Aby jednak działania na YouTube przyniosły pozytywny efekt pod względem SEO trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. W związku z tym w poniższym artykule postaramy się podpowiedzieć wam jak zoptymalizować filmy na YouTube pod kątem SEO.

Jak optymalizować filmy na YouTube pod kątem SEO

Jak optymalizować filmy na YouTube pod kątem SEO

Aby zatem zwiększyć swoje szanse na tej platformie i pozyskać nowych widzów, którzy następnie przełożą się na lepszy ruch na naszej firmowej stronie trzeba w pierwszej kolejności pamiętać o odpowiedniej nazwie plików jakie wrzucamy na kanał. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nazwa przesyłanego filmu ma wpływ na to jak będzie się on pozycjonować. Nazwa pliku powinna być bezpośrednio związana z jego treścią i powinna zawierać słowa kluczowe na których nam zależy ( najlepiej oddzielić je myślnikiem ).

Ok, masz już nazwę kanału, jego opis i zdjęcie. Nagrałeś swój pierwszy film i teraz czas przesłać go do YouTube. Teoretycznie możesz zrobić tak, że upuszczasz plik w wyznaczone miejsce, szybko dodajesz jakiś tytuł, zdanie opisu i publikujesz. Jednak, jeśli zadbasz o kilka szczegółów, zwiększysz szansę na zyskanie nowych widzów.

Oprócz samej nazwy pliku ważny jest też jego tytuł. W końcu to on jako pierwszy ukaże się oczom innych użytkowników serwisu. Z tego też względu tytuł musi być atrakcyjny dla naszego odbiorcy i w jakiś sposób zachęcać do odtworzenia naszego materiału wideo. Również w przypadku tytułu powinniśmy się postarać aby zawierał on słowa kluczowe.

Kolejnym ważnym elementem jest opis filmu. Tutaj również mamy szansę umieścić słowa kluczowe na których nam zależy i tym samym zwiększyć szansę, że nasz materiał wideo trafi do szerszego grona odbiorców.

Opis pod filmem dobrze jest wykorzystać do zamieszczenia istotnych dla nas linków ( do naszej strony, bloga czy mediów społecznościowych ) czy też odnośników do materiałów z których czerpaliśmy inspirację.

Na sam koniec warto zadbać o transkrypcję naszego filmu. Sporo osób ogląda filmy w miejscach publicznych z przyciszonym audio. Dzięki napisom będą mogli bez problemu zapoznać się z treścią umieszczonego filmu. Oprócz tego algorytmy wyszukiwarki Google będą miały ułatwione zadanie pod względem zrozumienia treści publikowanych materiałów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *