Jak stworzyć wartościowy tytuł dla strony internetowej?

Jak stworzyć wartościowy tytuł dla strony internetowej?

Jednym ze sposobów na przyciągnięcie uwagi internauty jest stworzenie chwytliwego tytułu strony czy artykułu. Inaczej jednak walczy się o uwagę w przypadku chęci pozyskania kleknięcia klienta, a zupełnie inaczej jeżeli zamierzamy uzyskać ,,uznanie” w oczach algorytmów wyszukiwarki Google. Z tego też względu w tym artykule postaramy się podpowiedzieć jak stworzyć wartościowy tytuł dla strony internetowej.

wartościowy tytuł strony

wartościowy tytuł strony

Pierwszym krokiem powinno być zatem dostosowanie tytułu do formatów wyszukiwarki. Jak sami już zdążyliście zapewne zauważyć tytuł strony www jaki pojawia się w oknie wyszukiwarki ma duże znacznie na pozycję naszej witryny. Klient po zapoznaniu się z treścią tytułu powinien od razu móc określić jej zawartość oraz to czy znajduje się tam to czego szuka. W chwili obecnej tytuł ten może mieć od 55 do 65 znaków. Należy to zatem uwzględnić podczas ustalania tytułu strony.

Tytuł powinien być również merytoryczny. Stanowi bowiem dla wyszukiwarki streszczony opis zawartości naszej strony. To tytuł w oczach algorytmów Google ma ogromne znaczenie i musi prawidłowo korelować z treściami zamieszczonymi na stronie. Dobrą praktyką będzie tutaj uwzględnienie w tytule słów kluczowych danej strony. Te najbardziej istotne słowa kluczowe powinny znaleźć się zaraz na początku tytułu ponieważ Google dokładnie analizuje pod tym kątem tytuły.

Kolejnym krokiem powinno być stosowanie unikalnych tytułów. Każda podstrona naszego sklepu czy serwisu powinna posiadać unikalny tytuł. Dobrze aby ten tytuł zawierał w sobie nazwę kategorii czy też podkategorii. Wszystko po to aby tytuł był tożsamy z zapytaniem jakie może wpisać klient w wyszukiwarce. Przełoży się to w konsekwencji na lepszą klikalność naszej strony.

Warto zadbać również o to aby w tytule znalazły się informacje, które w jakiś sposób wyróżnią nas na tle konkurencji. I tak zamiast często widzianego separatora w postaci myślnika można stosować takie znaki jak  pionowe linie czy też znaki specjalne.  Jeżeli natomiast zależy nam na dobrej widoczności w wyszukiwaniach lokalnych to zalecamy w tytule dodać nazwę miejscowości.

Pozycjonowanie stron www w dużej mierze opiera się właśnie na tytułach oraz wysokiej jakości contencie. Jeżeli zatem zastosujecie się do naszych porad i zadbacie o wysokiej jakości publikacje na stronie to możecie liczyć na wysokie pozycje w wyszukiwarce.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *