Nowoczesne meble: jak wybrać pufy na zewnątrz?

Sezon letni to najlepszy czas, by odnowić aranżację w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Nowoczesne meble z materiałów outdoorowych sprawdzą się dużo lepiej, aniżeli twarde leżaki i krzesła ze sztywnym stelażem. Oto kilka porad, jak wybrać pufy na zewnątrz.

Pufy na zewnątrz

Jakie właściwości mają pufy na zewnątrz?

Nowoczesne meble, takie jak pufy na zewnątrz i fotele relaksacyjne, są lekkie i łatwo je przenosić, inaczej niż ciężkie tradycyjne meble ogrodowe ze sztywnym stelażem. Nawet dzieci bez trudu mogą je przestawiać podczas wesołych zabaw i harców na świeżym powietrzu. Niska waga to zasługa wypełnienia, czyli granulatu styropianowego, który idealnie dopasowuje się pozycji ciała użytkownika. Ważna cecha puf na zewnątrz jest ich wodoodporność. Użytkując takie siedziska nie musimy się martwić o ich kondycję podczas zmiennej pogody. Nie zaszkodzą im ani rosa, ani przelotny deszczyk, czy krople wody z basenu. Co więcej, wypełnienie puf ma właściwości izolacyjne i chroni użytkowników przed wpływem chłodnego podłoża.

Pufy na zewnątrz

Jak wybrać pufy na zewnątrz?

Wybierając nowoczesne meble, które wstawimy do ogrodu, na taras lub na werandę powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie gabaryty są dla nas odpowiednie i czy szukamy siedzisk do leżenia, czy też raczej do siedzenia z oparciem. Obecnie ten rodzaj siedzisk sprzedaje się najlepiej w dwóch kolorach: starego złota i wielokolorowym – z motywem egzotycznych ptaków i orientalnych roślin, przywodzących na myśl skojarzenia z wakacjami, podróżami i relaksem. Kolor starego złota jest elegancki, świetnie nadaje się także do salonu, gdzie możemy umieścić pufę po sezonie wiosenno-letnim. Drugi modny kolor i designerski wzór idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz oraz stylizacji outdoorowych. Dlatego coraz częściej te nowoczesne siedziska możemy dostrzec w aranżacjach w stylu skandynawskim, wielkomiejskim czy futurystycznym. Dopasowując modele puf na zewnątrz do swoich potrzeb nie zapominajmy o tym, że pokrowce z materiałów outdoorowych są odporne na zabrudzenia, wiec łatwo utrzymać siedziska w czystości. Dlatego bez obawy możemy je stawiać blisko grilla, basenu, czy też przy piaskownicy dla dzieci.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *