Czy lepiej inwestować w SEO czy też Google Ads?

Czy lepiej inwestować w SEO czy też Google Ads?

O tym, że aby odnieść sukces w biznesie trzeba być łatwo rozpoznawalnym w internecie nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Jeżeli nie ma waszej firmy w sieci to dla części klientów zwyczajnie nie istniejecie. Istnieją dwie główne metody na poprawę swojej widoczności wśród internautów. Jest to SEO oraz płatne reklamy Google Ads. W związku z tym w tym artykule postaramy się wam podpowiedzieć czy lepiej inwestować w SEO czy też Google Ads.

Czy lepiej inwestować w SEO czy też Google Ads

Czy lepiej inwestować w SEO czy też Google Ads

Zacznijmy od przedstawienia zalet SEO. Pozycjonowanie stron www jest bowiem najbardziej oczywistą metodą na zaistnienie w sieci. Na początku trzeba zatem nadmienić, że pozycjonowanie to proces trwały, którego efekty nie znikają szybko ale utrzymują się przez dłuższy czas. Samo zdobywanie wysokich pozycji również odbywa się na przestrzeni co najmniej kilkunastu miesięcy. Jest to zatem inwestycja długoterminowa, która efekty przynosi dopiero po jakimś czasie.

Pozycjonowanie daje możliwość pozyskania bardzo dużej ilości ruch dla naszej strony. Oprócz tego dzięki pozycjonowaniu mamy możliwość dotarcia do grupy odbiorców na której rzeczywiście nam zależy. Wystarczy wiedzieć jakimi słowami kluczowymi posługują się potencjalni klienci i to właśnie na te frazy przeprowadzać działania z zakresu SEO. Oprócz tego SEO daje możliwość dotarcia do tych klientów przy pomocy dużo mniejszych środków niż miało by to miejsce podczas wykorzystania płatnych reklam Google Ads.

SEO ma jednak swoje wady i w głównej mierze jest to wspomniany na początku długi czas oczekiwania na pierwsze rezultaty. Jeżeli chcemy aby nasza witryna pokazała się na pierwszej stronie wyników Google na popularną frazę trzeba się liczyć z dużą ilością pracy oraz co najmniej pół roku oczekiwania na rezultaty.

Przejdźmy teraz do płatnych reklam Google Ads. Ich przewagą nad SEO jest możliwość natychmiastowego obserwowania rezultatów. Wystarczy uruchomić kampanię i już po paru sekundach możemy liczyć na pierwsze rezultaty. Marketing za pomocą Google Ads okazuje się szczególnie przydatny w przypadku sezonowych wyprzedaży czy też szybkich akcji marketingowych.

Jest też przydatna w przypadku nowo powstałych stron które chcą od razu pozyskać klientów.

Reklama tego rodzaju ma też swoje minusy. Jest to konieczność poniesienia sporych kosztów oraz fakt, że rezultaty reklamy nie są trwałe i wraz z jej wstrzymaniem automatycznie tracimy możliwość pozyskiwania tym sposobem klientów.

Podsumowując, jedna i druga metoda ma swoje wady jak i zalety. Wybór konkretnej metody zależy od rodzaju biznesu i celów sprzedażowych jakie sobie stawiamy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *