W jaki sposób wysłać sprzęt narciarski firmą kurierską?

W jaki sposób wysłać sprzęt narciarski firmą kurierską?

Z roku na rok miłośników białego szaleństwa przybywa. Ludzie coraz chętniej wolą spędzać czas w zimie w sposób aktywny. Rok rocznie podnoszą też swoje umiejętności i tym samym inwestują w nowy sprzęt do narciarstwa. Wyrzucanie starych nart to jednak nie jest dobry pomysł. Lepiej jest je odsprzedać i za zarobione pieniądze kupić nowy sprzęt. Najczęściej zatem wystawiamy na portalach aukcyjnych sprzęt i tam pozyskujemy dla niego nowego nabywcy. Sprzęt narciarski trzeba jednak potem jakoś przetransportować. Najlepiej za pośrednictwem firmy kurierskiej. W związku z tym w tym artykule podpowiemy wam w jaki sposób wysłać sprzęt narciarski firmą kurierską?

W jaki sposób wysłać sprzęt narciarski firmą kurierską?

W jaki sposób wysłać sprzęt narciarski firmą kurierską?

Zastanówmy się zatem jak zapakować narty czy też deskę snowboardową. W przypadku tego rodzaju sprzętu najbardziej istotne jest zabezpieczenie ślizgu, krawędzi oraz wiązań. W przypadku nart składamy je ślizgiem do siebie. Warto między nimi umieścić też jakiś karton. Same wiązania najlepiej będzie zabezpieczyć również przy pomocy kartonu lub też styropianu. Całość następnie trzeba zabezpieczyć przy pomocy foli bąbelkowej lub też foli stretch jakie można kupić tutaj – https://e-hurtownia-opakowan.pl/.

W przypadku gdy cały sprzęt narciarski mamy zamiar wysłać zapakowany w folię to zalecamy zabezpieczyć kartonem również czubek i tył nart. Analogicznie należy postąpić jeżeli mamy zamiar wysłać deskę snowboardową. Wszystkie krawędzie deski powinny być zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Sam koszt wysyłki firmą kurierską w dużej mierze zależy od wielkości przesyłanego sprzętu. Zaleca się pakowanie sprzętu narciarskiego w karton. Najlepiej taki którego długość nie przekracza stu siedemdziesięciu centymetrów i ma standardowy kształt. W przypadku gdy długość ta wzrasta trzeba liczyć się z dużo większymi kosztami. Standardowa przesyłka jest wyceniania zazwyczaj na podstawie sumy długości jej boków przy założeniu, że waga nie przekracza trzydziestu kilogramów.

Tak zapakowany sprzęt warto dodatkowo oznaczyć naklejkami z napisem ,,ostrożnie” aby upewnić się, że przewoźnik będzie obchodził się z nimi odpowiednio delikatnie i tym samym trafią do adresata w nienagannym stanie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *