W jaki sposób urządzić niewielką sypialnię?

W jaki sposób urządzić niewielką sypialnię?

Jednym z kluczowym miejsc w każdym domu jest sypialnia. To w końcu tam spędzamy znaczną część każdego naszego dnia. Odpowiedni wystrój wnętrza sypialni jest niezwykle istotny. Sypialnia zaraz po wejściu powinna nam się kojarzyć z relaksem i odpoczynkiem przez co zapewni nam komfortowy sen. Aby jednak sypialnia spełniała swoje zadanie musi zostać poprawnie urządzona. Może być to szczególnie trudne, jeżeli mamy zmierzyć się z małym metrażem. Wtedy musimy wykazać się dość sporą kreatywnością. W tym artykule podpowiemy wam zatem w jaki sposób urządzić niewielką sypialnię.

mała sypialnia

mała sypialnia

Podchodząc zatem do aranżacji wnętrza naszej sypialni musimy mieć na uwadze to iż liczy się każdy centymetr kwadratowy i musimy w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń. Istotne będzie też skorzystanie z pewnych trików które optycznie zwiększą pomieszczenie.

I tak w przypadku gdy mieszkamy w starym budownictwie gdzie występują wysokie sufity będziemy mogli pozwolić sobie na antresolę która zaoszczędzi nam nieco miejsca oraz umożliwi łatwiejsze wkomponowanie biurka czy też szafy.

W przypadku niewielkich pomieszczeń zawsze trzeba starać się połączyć komfort z funkcjonalnością. Chodzi tu na przykład o fakt, że sypialnia bardzo często pełni również rolę garderoby. Wszelkiego rodzaju szafy i szafki które będą wbudowane w ścianę staną się przydatnym miejscem do przechowywania różnego rodzaju dodatków. W ten sposób ograniczymy do minimum ilość bałagan w całym mieszkaniu. Jeżeli dodatkowo na ścianach zamontujemy lustra lub też wykorzystany do tego celu fronty szaf to zwiększymy znacznie pod względem optycznym ilość miejsca.

Musimy też mieć na uwadze, że najbardziej istotnym elementem każdej sypialni jest łóżko. Aby stało się ono bardziej przytulne a przez to optycznie nieco mniejsze warto udekorować je przy wykorzystaniu różnego rodzaju kocyków i poduszek. Do ocieplenia pomieszczenia znakomicie posłuży też skorzystanie z ciepłych odcieni kolorystycznych takich jak beż czy też kolor kremowy.

Dobrze aby w przypadku sypialni znalazło się też jakieś mebel służący do siedzenia. Z racji małego metrażu może okazać się iż standardowe krzesło będzie zabierać o wiele za dużo miejsca. W takich sytuacjach dobrym pomysłem może okazać się wygodna pufa. Pufy są niezwykle lekkie i łatwe w transporcie nic więc nie stoi na przeszkodzie aby gdy już przestają być potrzebne szybko odłożyć je w jakieś inne miejsce.

Mówiąc o aranżacji sypialni trzeba jeszcze na sam koniec wspomnieć o kolorze ścian. Klasycznym wyborem będą białe ściany. Często jednak biała ściany i proste stylistycznie meble słabo sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Wyjściem z tej sytuacji może być zapełnienie ściany półkami z książkami lub też zawieszenie ramek ze zdjęciami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *