Błędy których należy unikać w sklepie internetowym?

Błędy których należy unikać w sklepie internetowym?

Chcąc osiągnąć sukces w branży e-commerce trzeba przekonać klientów do dokonania zakupu w sklepie internetowym. Często jednak przedsiębiorcy sami utrudniają sobie to zadanie poprzez wiele błędów jakie pojawiają się w obrębie ich sklepów online. W tym artykule postaramy się dla was omówić błędy których należy unikać w sklepie internetowym.

błędy w sklepie internetowym

błędy w sklepie internetowym

Pierwszym, najczęściej przewijającym się błędem jest brak przeprowadzenia wstępnej analizy potrzeb klientów. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że to klient jest najbardziej istotny. Wydaje się to oczywiste ale w przypadku wielu sklepów wcale nie można tego stwierdzić. Zamiast zatem rozpisywać się o osiągnięciach i zaletach naszego sklepu lepiej jest przyjrzeć się temu czego tak rzeczywiście oczekują klienci. W przypadku gdy posiadamy już bazę klientów sprawdźmy zatem jakie produkty są przez nich kupowane najczęściej. Następnie zastanówmy się z jakiego powodu najczęściej następują zwroty oraz reklamacje. Dokładnie przeanalizujmy też na którym etapie zakupów najczęściej nasi klienci rezygnują z finalizacji transakcji.

Jeżeli natomiast dopiero startujesz ze swoim sklepem i nie masz jeszcze bazy klientów to najlepiej będzie przeprowadzić analizę konkurencji i to na jej przykładzie sprawdzić jak zachowują się klienci. Podpatrz też jakie produkty promowane są najchętniej przez konkurencję oraz jaką funkcjonalność wprowadza ona na swoim sklepie.

Innym wartym omówienia błędem jest słaba i mało atrakcyjna prezentacja produktów. Samo zwiększenie ruchu na stronie sklepu www poprzez działania z zakresu SEO czy też marketingu to nie wszystko. Jeżeli karta produktu będzie mało atrakcyjna to zwyczajnie nie mamy co liczyć na skuteczną sprzedaż.

Najczęstszym objawem mało atrakcyjnej karty produktowej są słabe zdjęcia produktów. Niewyraźne fotografie to bardzo duży odstraszacz klientów. Warto zatem zainwestować w profesjonalną sesję zdjęciową  czy też postawić na materiały w formie wideo.

Na sam koniec warto wspomnieć też o błędzie związanym z niejasnymi komunikatami w obrębie sklepu www. Błędy z nietypowym ułożeniem przycisków czy też mało klarownym wezwaniem do działania to tylko najbardziej powszechne przykłady.

Opisanych błędów można jednak uniknąć. Wiele sklepów internetowych z https://e-hurtownia-opakowan.pl na czele nie posiada opisanych tu błędów i w ten sposób może cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony klientów oraz rosnącą cały czas sprzedażą.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *