Najbardziej poważne błędy w pozycjonowaniu sklepów www

Najbardziej poważne błędy w pozycjonowaniu sklepów www

Aby zaistnieć obecnie w świadomości klientów należy zadbać o odpowiednią reklamę. W przypadku sklepów internetowych jest to reklama Googla Ads oraz pozycjonowanie stron internetowych. W tym drugim przypadku bardzo wiele sklepów popełnia błędy które skutecznie blokują możliwość uzyskania wysokich pozycji w wyszukiwarce. W tym artykule omówimy zatem najbardziej poważne błędy w pozycjonowaniu sklepów www.

błędy w pozycjonowaniu stron e-commerce

błędy w pozycjonowaniu stron e-commerce

Pierwszym z omawianych błędów będzie umieszczanie zbyt dużej ilości słów kluczowych w tekście na stronie sklepu czy też w przypadku opisów produktów. Bardzo duża ilość słów kluczowych w tekście sprawia jedynie, że staje się on mniej czytelny i trudniejszy w odbiorze. Pamiętajmy, że wszelkie opisy są tworzone z myślą o klientach a nie algorytmach wyszukiwarek internetowych.

Kolejny błąd który mocno ogranicza potencjał seo to używanie skomplikowanych adresów URL. Adres danej podstrony czy też produktu powinien być dla klienta prosty i intuicyjny. W tym celu najlepiej jest korzystać z przyjaznych adresów URL na stronie sklepu.

Innym błędem który skutecznie ogranicza potencjał SEO jest zbyt długie ładowanie się strony. Może to być spowodowane różnymi czynnikami. Zbyt dużej wielkości grafikami, słaba optymalizacją sklepu, słabymi parametrami serwera czy też zbyt dużą ilością uruchomionych na stronie skryptów lub wtyczek. Długi czas ładowania to prosta droga do utraty klienta, który nie będzie chciał czekać na załadowanie się witryny jak i wyraźny sygnał dla algorytmów Google, że z naszą witryną jest coś nie tak.

Następny błąd to brak umieszczenia na stronie sklepu odnośników do portali społecznościowych. Możliwość dzielenia się treściami na portalach społecznościowych to obecnie standard. Trzeba zatem klientowi jak najbardziej ułatwić takową możliwość.

Na sam koniec trzeba pamiętać, aby na stronie znalazły się moduły do komentowania i oceniania produktu. Badania jasno pokazują, że klienci są dużo bardziej skłonni do dokonania zakupu, jeżeli ktoś inny go już polecił. Upewnijmy się zatem, że takowy moduł zostanie zaimplementowany na stronie sklepu www.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *