Jakie meble do pokoju młodzieżowego wybrać?

Jakie meble do pokoju młodzieżowego wybrać?

Gdy dziecko zaczyna dorastać następuje konieczność zmiany dotychczasowej aranżacji jego pokoju. Rodzice stają jednak w takiej sytuacji przed dużym dylematem – jak bowiem urządzić pokój młodzieżowy aby nasza pociecha była z niego zadowolona? jakie kryteria brać pod uwagę dobierając meble i kolorystykę? W tym artykule postaramy się wam pomóc zmierzyć z tym trudnym zadaniem i damy jasną odpowiedź jakie meble do pokoju młodzieżowego wybrać.

pokój młodzieżowy

pokój młodzieżowy

Podczas dorastania dzieci bardzo mocno manifestują swoją niezależność i chcą podkreślić indywidualizm jaki je charakteryzuje. Często to co chcą zamanifestować sobą znacząco rozbiega się z oczekiwaniami rodziców. Trzeba jednak pozwolić naszemu dziecku na okres buntu i możliwość pokazani własnego ja. Jeżeli zatem chcesz mieć pewność, że twoja pociecha będzie dobrze czuła się w swoim pokoju to musisz dać jej prawo do ostatecznego głosu w przypadku aranżacji i umeblowania pokoju. Warto jednak postarać się przekonać dziecko, żeby sprawdził jak w praktyce sprawdzą się meble które i nam się podobają. Wystarczy odwołać się do ich funkcjonalności czy też faktu, że podobny mogą zobaczyć w pokoju ich idola czy też mieszkaniu jakiegoś celebryty. Fotele młodzieżowe to przykład mebli, które powinny trafić w gusta zarówno rodziców jak i dorastającego dziecka.

W młodzieżowym pokoju bez dwóch zdań powinno znaleźć się miejsce na wygodne łóżko. Dobierzmy je z ,,zapasem” tak aby starczyło nawet wtedy gdy nasze dziecko podrośnie. W pokoju dorastającego nastolatka znaleźć musi się również ergonomiczne biurko służące do nauki oraz mała biblioteczka, gdzie będzie można odstawić szkolne lektury oraz inne książki.

Pamiętajcie również o doborze odpowiedniej kolorystyki. Bardzo dobrze sprawdzają się meble w odcieniach szarości. Alternatywą są meble w bardziej pastelowych, neutralnych barwach. Pozwoląją one skupić się podczas nauki oraz odpowiednio zrelaksować w chwilach wolnych od szkolnych zajęć.

Na sam koniec jeżeli wasze dziecko wejdzie już w dorosłość to absolutnie należy decyzję o doborze mebli i urządzeniu pokoju pozostawić w jego gestii ( mimo, że mieszka wciąż z wami ). Pomoże mu się to lepiej usamodzielnić i stać się niezależnym w przyszłości.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *