Najlepsze narzędzia do e-mail marketingu

Najlepsze narzędzia do e-mail marketingu

E-mail marketing to jedna z najstarszych technik marketingowych dotyczących działań w sieci. Mimo wielu lat na karku nadal jest jednak bardzo efektywny i odpowiednio przeprowadzony jest w stanie przynieść bardzo dobre rezultaty. Postaramy się wam zatem w dzisiejszym artykule podpowiedzieć wam jakie są najlepsze narzędzia do e-mail marketingu.

email marketing

email marketing

Z racji tego, że obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo rozwiązań do e-mail marketingu należy na samym początku zadać sobie pytanie czego tak naprawdę oczekujemy od tego rodzaju narzędzia. Musimy zatem określić jak duża jest nasza baza adresatów oraz jak często zamierzamy wysyłać do naszych klientów wiadomości. Nasze porównanie oprzemy na zestawieniu sześciu najpopularniejszych programów służących do e-mail marketingu. Mowa zatem o Freshmail, ExpertSender, SARE, SALEmango, MailChimp oraz Get Response.

Na samym początku przyjrzyjmy się zagadnieniu samej bazy mailowej. Wszystkie wspomniane narzędzia umożliwiają wgranie własnej bazy mailowej oraz dopasowanie pól pod względem dodatkowych informacji jakie zamierzasz dodać. Dodatkowo wszystkie te narzędzia posiadają funkcję sprawdzania poprawności bazy mailowej i w razie jakiegoś błędu od razu zwrócą informację o błędzie. Jeżeli chodzi o możliwość sortowania, filtrowania czy też oznaczania danych z takiej bazy mailowej najlepiej na tym polu prezentuje się GetResponse oraz SALESmango.

 

Teraz czas na tworzenie newsletterów. Masz już bazę klientów do których chcesz wysłać wiadomości. Teraz pora na ustalenie tego co zamierzasz wysłać. Musisz wiedzieć czy zamierzasz swoje maile przygotowywać samemu czy też dostaniesz może gotowe wzorce od grafików. A może zdecydujesz się na kreatory oferowane przez omawiane programy do e-mail marketingu?

Jeżeli chcesz się posłużyć wbudowanym kreatorem to najlepiej będzie tego dokonać narzędziem zaimplementowanym w GetResponse. Ma on bogatą bazę zdjęć oraz szablonów z których można skorzystać. Trochę słabiej ale nadal bardzo dobrze na tym polu wypada Freshmail. Dla zaawansowanych użytkowników którzy uznają jedynie edycję poprzez kod html na pewno przypadnie do gustu ExpertSender.

 

Na sam koniec zostawiliśmy raporty. Każdą kampanię e-mail marketingową trzeba odpowiednio monitorować aby badać rezultaty jakie przynosi. Wszystkie wspomniane narzędzia oferują funkcję raportowania – jedne są bardziej zaawansowane, a drugie nieco mniej. Na wyróżnienie z całą pewnością zasługuje tutaj SARE oraz GetResponse.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *