Jak przygotować meble do transportu?

Jak przygotować meble do transportu?

Dla wielu pomysł na wysyłanie mebli firmą kurierską może wydawać się nieco abstrakcyjny. Doświadczenie pokazuje jednak, że coraz to większa liczba osób korzysta z takowego rozwiązania. Czy to w przypadku przeprowadzki na nowe miejsce zamieszkania czy też kiedy zmieniają stancję podczas studiów. Aby meble mogły jednak dotrzeć do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie i nadal cieszyć swoich właścicieli muszą zostać odpowiednio zabezpieczone na czas podróży. W związku z tym w poniższej publikacji postaramy się wam podpowiedzieć co nieco na temat tego jak przygotować meble do transportu.

Jak przygotować meble do transportu

Jak przygotować meble do transportu

Zacznijmy od tego, że w przypadku mebli bardzo dużo zależy od tego jak ciężki ma być przedmiot jaki zamierzamy wysłać kurierem. Jeżeli jego waga  nie przekracza trzydziestu kilogramów i uda nam się znaleźć na nie odpowiednie opakowanie to może on zostać wysłany jako standardowa przesyłka. Co jednak jeżeli waga przekracza wspomniany wcześniej próg lub też wymiary przekraczają te dopuszczalne przez przewoźnika? Wtedy będzie zachodzić konieczność wysłania mebli przesyłką paletową.

Pakując zatem meble do trzydziestu kilogramów w głównej mierze powinniśmy się skupić na dobraniu odpowiedniego wielkościowo pudełka. Trzeba także zwrócić uwagę aby było ono wykonane z odpowiednio wytrzymałej tektury. Zaleca się tutaj stosowanie tektury pięcio lub też siedmio warstwowej. Wszelkie wolne przestrzenie między meblem a krawędzią opakowania należy zabezpieczyć. Czy to przy użyciu foli bąbelkowej czy też wykorzystując do tego celu wypełniacze takie jak skropak lub poduszki powietrzne.

Trochę inaczej wygląda kwestia przygotowania mebli do wysyłki na palecie. Tutaj najlepiej będzie rozłożyć mebel na mniejsze części i następnie zabezpieczyć je przy pomocy folii stretch lub też foli bąbelkowej. Oba te materiały będą chronić towar przed uszkodzeniami mechanicznymi. Aby mieć jednak większą pewność, że produkt na pewno nie zostanie uszkodzony warto dodatkowo wykorzystać do tego celu narożniki plastikowe – e-hurtownia-opakowan.pl ma takie w swojej ofercie. Dzięki nim ryzyko uszkodzenia zostanie mocno ograniczone.

Przygotowując meble do wysyłki na palecie warto pamiętać również o tym aby żaden element mebli nie wystawał poza obrys palety. Może to zwiększyć ryzyko uszkodzenia oraz przełożyć się na dużo większy koszt transportu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *