Gdzie sprzedawać w internecie?

Gdzie sprzedawać w internecie?

Chyba każdy z nas posiada w domu lub garażu rzeczy które już nie są mu potrzebne jednak zalegają na półkach i szafkach. Dzięki internetowi, który pozwala dotrzeć do ogromnej liczby osób mamy doskonałą możliwość aby sprzedać tego rodzaju rzeczy i przy tym poprawić nieco nasz domowy budżet. Sprawdzimy zatem dzisiaj gdzie sprzedawać w internecie rzeczy których już nie potrzebujemy.

sprzedaż

sprzedaż

W naszym kraju najbardziej rozpoznawalnym serwisem aukcyjnym gdzie można sprzedawać przedmioty jest oczywiście Allegro. Na ten moment jednak nie jest to darmowy serwis i oprócz prowizji od sprzedaży musimy się również liczyć z opłatą za wystawienie w sporej liczbie kategorii do jakich może trafić nasz produkt. Do plusów zakupów za pośrednictwem allegro trzeba zaliczyć pewien stopień bezpieczeństwa, który gwarantuje regulamin serwisu. Ponadto opinie na temat danego sprzedającego pozwalają mieć niejaki pogląd na to jak bezpieczna będzie transakcja którą zamierzamy przeprowadzić.

Alternatywę dla allegro stanowią darmowe serwisy ogłoszeniowe takie jak popularny olx czy też tablica.pl. Jedyne opłaty jakie tutaj ponosimy to wtedy gdy chcemy w jakiś sposób wyróżnić nasze ogłoszenie z pośród reszty oferowanych towarów. Plusem tego rodzaju serwisów jest możliwość lokalnej sprzedaży. Poprzez moduł wyszukiwarki możemy wybrać jedynie przedmioty z naszej najbliższej okolicy. Możemy więc sporo zaoszczędzić na kosztach wysyłki kurierskiej lub pocztowej. Minusem tego rodzaju serwisów jest niestety brak jakichkolwiek zabezpieczeń odnośnie transakcji. Wszystko ustalane jest poprzez wiadomości lub rozmowę telefoniczną.

Warto również rozejrzeć się za lokalnymi serwisami ogłoszeniowymi przypisanymi do konkretnego miasta.

 

Coraz większą popularnością cieszą się również grupy sprzedażowe jakie funkcjonują na Facebooku. Głównie sprzedawana jest tam odzież, jednak nie brakuje też takich koncentrujących się na sprzedaży książek czy zabawek. Tak jak i w przypadku serwisów ogłoszeniowych tutaj również wszystkie ustalenia na temat transakcji mają miejsce poprzez wiadomości prywatne i nie mamy tak naprawdę gwarancji bezpieczeństwa.

Aby zwiększyć szansę na sprzedaż naszych produktów warto zatem pomyśleć o wykorzystani kilku portali na raz. Wtedy dużo łatwiej znajdziemy chętnych na oferowane przez nas dobra.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *