Jak urządzić pokój dzienny?

Jak urządzić pokój dzienny?

Pokój dzienny często zwany też w niektórych domach salonem jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Dlatego jego odpowiednie urządzenie ma tak wielkie znaczenie. Salon pełni wiele ważnych funkcji. Wypoczynkową, relaksacyjną, funkcję jadalni czy też czasem nawet sypialni dla gości. Z tego też względu odpowiednie rozmieszczenie mebli w tym pomieszczeniu jest tak istotne. Aby ułatwić wam to trudne zadanie w tym artykule podpowiemy jak urządzić pokój dzienny.

Jak urządzić pokój dzienny

Zacznijmy zatem od tego, że aranżacja salonu jest w dużym stopniu uzależniona od kształtu samego pomieszczenia. Nawet niewielkich rozmiarów pokój dzienny jeżeli zostanie odpowiednio rozplanowany może być piękny wizualnie i bardzo funkcjonalny.

Mały salon najlepiej aby miał kształt prostokąta lub kwadratu. W przypadku większych powierzchniowo salonów dobrze aby były zaprojektowane w literę ,,L”. Wszystko po to aby dało się tam bez problemu wydzielić strefy funkcyjne a ścieżka komunikacyjna przechodziła między nimi a nie poprzez nie.

Kluczowe jest tutaj samo wejście do salonu. Musi być dobrze widoczne już od przedpokoju i być wyraźnie zaznaczone. Samo salon powinien znajdować się w centrum domu. Trzeba jednak uważać na to aby salon nie przeistoczył się w węzeł komunikacyjny między takimi pomieszczeniami jak kuchnia czy sypialnia.

Dodatkowo w samym salonie należy uważać aby widok na zewnątrz nie był przesłonięty przez meble. Powinniśmy móc bez problemu podziwiać piękno natury znajdującej się za oknem. Ułatwieniem dla tego celu może być zastosowanie w salonie dużych przeszkleń.

Kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich mebli. W salonie musi znaleźć się miejsce na wygodną sofę czy też narożnik oraz stół. Jeżeli przestrzeń na to pozwala warto rozważyć ustawienie w salonie mebli służących do relaksu. Meble relaksacyjne bowiem idealnie wpisują się w rolę jaką ma pełnić salon.

Istotnym elementem salonu jest też oświetlenie. Jako miejsce rodzinnych spotkać światło w salonie nie powinno razić ani przytłaczać. Musisz zatem dobrze przemyśleć umiejscowienie wszystkich lamp. Zarówno tych sufitowych jak i stojących.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *