Marketing internetowy i jego rodzaje

Marketing internetowy i jego rodzaje

Sprawna sprzedaż w internecie jest obecnie praktycznie niemożliwa bez wsparcia ze strony marketingu internetowego. Przyjrzymy się dzisiaj jakie rodzaje marketingu internetowego są obecnie najbardziej popularne i jak się je wykorzystuje. Spotkamy się zatem z takimi pojęciami jak facebook marketing, e-mail marketing, Google marketing czy też Twitter marketing. Mówiąc o danym rodzaju marketingu chodzi nam o wszelkie działania marketingowe jakie można standardowo podjąć korzystając z danego rodzaju medium.

marketing

marketing

Możemy przyjąć również podział na miejsca gdzie chcemy prowadzić nasze działania marketingowe. Mamy więc tutaj marketing w wyszukiwarkach internetowych. Mowa o SEM, SEO oraz marketingu słów kluczowych. Znajdzie się też tutaj miejsce dla marketingu mobilnego jak i marketingu social media. I tak marketing mobilny będzie starał się dotrzeć do klientów korzystających z urządzeń mobilnych a marketing social media będzie do tego celu starał się wykorzystać moc drzemiącą w takich portalach jak Facebook, Instagram, Twitter itd.

Kolejny podział o jakim możemy mówić to ten dotyczący rodzaju treści jaki ma być promowany. Możemy zatem spotkać się z marketingiem artykułów czy też video marketingiem. W przypadku tego pierwszego będzie chodzić o promowanie ciekawych wpisów na blogu czy też innych publikacji. Natomiast w odniesieniu do video marketingu chodzi o promowanie treści video jakie można publikować na przykład za pośrednictwem platformy YouTube. Ogólnie możemy oba ta rodzaje promowania podpiąć pod marketing oparty na treściach czyli content marketing. Tutaj liczy się właśnie głównie treść, sposób jej użycia i wpływ na promocję firmy czy produktu.

Inny podział to ten na metody jakich używamy do dotarcia do klienta. Mamy więc marketing partnerski który opiera się na stworzeniu sieci afiliacyjnej. Występuje także marketing kontekstowy który opiera się na promocji danego produktu przy treściach które mogą zainteresować naszych klientów. Na koniec wspomnieć należ też o remarketingu czyli wyświetlaniu reklam osobom które miały już kontakt z naszymi produktami czy też odwiedziły nasz sklep internetowy.

Do tej ostatniej można również zaliczyć marketing szeptany, który opiera się na wykorzystaniu opinii osób trzecich wskazujących na pozytywne cechy naszego produktu czy też usługi.

Oczywiście kategorii podziału jest znacznie więcej ale przedstawione przez nas należą do najważniejszych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *