Jak sprzedawać na Facebooku?

Jak sprzedawać na Facebooku?

Prowadzisz sklep internetowy ale szukasz alternatywnych sposobów na sprzedaż swoich produktów? Dostrzegasz potencjał jaki drzemie w social mediach ale nie wiesz jak go wykorzystać? Dzisiaj podpowiemy Ci jak sprzedawać na Facebooku tak aby przyniosło to zyski.

facebook

facebook

I mimo, że Facebook tak naprawdę bezpośrednio nie ma potencjału sprzedażowego to posiada on olbrzymi potencjał dla pośredniej sprzedaży. Gdy pozwolimy naszym fanom na prowadzenie dyskusji, angażowanie się itd to uruchomimy wiele podprogowych mechanizmów, które pozwolą zwiększyć naszą sprzedaż.

Jednym z najważniejszych mechanizmów tego typu jest związany z zaangażowaniem. Gdy o czymś piszesz lub też rozmawiasz, oznacza to, że w danym momencie właśnie o tym myślisz. Mózg człowieka zaczyna identyfikować się z marką lub też firmą która pyta go o jego opinię na dany temat. Stosując więc pytania typu kto powinien zostać twarzą naszej marki, gdzie otworzyć nowy sklep firmowy lub jakie konkursy podobają wam się najbardziej przyciągacie uwagę klientów i angażujecie ich.
Im mózg staje się bardziej zaangażowany tym silniej uważa on daną markę za bliską jego ,,sercu”. W ten sposób w sprytny i podprogowy sposób można zwiększyć sprzedaż.

Drugi mechanizm opiera się na odwadze. Każdy z nas lubi być lepszy od innych, poczuć się ważny, wyróżniony. Można taki efekt osiągnąć kiedy pozwolisz klientom na udział w dyskusji dotyczących ważnych treści. Klient poczuje wtedy, że ma wpływ na decyzje jakie podejmujesz. Można powiedzieć, że klient staje się swoistym ambasadorem danej marki.

Czasami nieświadomie polecamy produkty innych firm. Gdy jesteśmy zadowoleni z danego produktu lub usługi polecamy go innych, sprzedając tym samym produkt jakiejś marki.

Trzeci mechanizm opiera się na efekcie świeżości. Do jego wykorzystania można użyć znajdującej się na Facebooku funkcji kuponów. Duże firmy dzięki niemu są w stanie wygenerować ogromne zyski. Klienci są w stanie wybaczyć danej firmie dużo, ale nie zniosą stagnacji i nudy. Dlatego warto raz na jakiś czas zadbać o jakąś promocję dla fanów na Facebooku która pozwoli im żyć w przekonaniu, że cały czas dbasz o nich. Podsumowując, sprzedaż na Facebooku opiera się nie tyle na mówieniu klientowi aby kupił daną rzecz tu i teraz ale raczej na takim pokierowaniu klientem aby to on sam myślał, że wpadł na pomysł zakupu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *